Kurumuş rimel nasıl düzeltilir?


Makyajın vazgeçilmez parçası olan rimel, maalesef kullanmaya başladıktan bir süre sonra kurumaya başlar. Makyaj malzemelerinin zaten belli bir ömrü olsa da rimel bunlara arasında en kısa ömürlülerden diyebiliriz. Fakat unutmayın ki kuruyan rimelinizi çöpe atmak zorunda değilsiniz. Her evde bulunan malzemelerle kolayca kurumuş rimelinizi düzeltebilir, ayrıca ömrünü uzatabilirsiniz. Hatta kullanacağınız doğal malzemeler sayesinde kirpiklerinizi besleyebilirsiniz. Kurumuş rimel nasıl düzeltilir bu yazımızın konusu…

Kurumuş rimel nasıl düzeltilir?

Gülsuyu: Kuruyan rimeli düzeltmek için rimelin fırçasına gül suyu damlatın ve ardından fırçayı rimel kabınıza batırıp çıkarın. Rimelin kısa sürede çözüldüğünü göreceksiniz.

Zeytinyağı: Kuruyan ya da sertleşmeye başlamış rimele bir iki damla zeytinyağı ekleyin ve fırçasıyla karıştırın. Zeytinyağı kuruyan rimeli açarken kirpikleri de besler. Ancak 2 damladan fazla zeytinyağı damlatmamaya dikkat edin, fazla zeytinyağı ile rimel kullanılamaz duruma gelir .


Badem yağı: Tıpkı zeytinyağı gibi birkaç damla badem yağını rimele ekleyerek kurumuş rimeli açabilirsiniz. Ayrıca badem yağı da kirpiklerinizi gürleştirir.

Kaynar su: Kuruyan rimeli düzeltmenin bir başka yolu ise kaynar sudan yardım almak. Bir kapta su kaynatın ve rimelinizi ağzı sıkıca kapalı bir şekilde kaynamış suyun içine bırakın. Su soğuyana kadar rimel kabın içinde kalsın. Sıcak su, kuruyan rimelin içine başka bir şey eklemeden çözülmesini sağlayacaktır.


Eyeliner: Eyeliner kullanarak da kuruyan rimelinizi düzeltebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan likit eye liner. Likit eyeliner’dan bir iki damla rimelinize damlatarak kuruyan rimeli açabilirsiniz.