Uzun ve gür kirpikler için ne yapmalı?


Uzun ve gür kirpikler kadınların güzellik kriterleri arasında ilk sıralarda yer alır. Kirpikleri uzun ve gür gösteren rimel, bir makyajın olmazsa olmazlarındandır fakat geçici bir çözümdür. Rimel veya takma kirpik kullanmak sadece anlık çözümler sunabilir. Hatta çok sık uygulamalar kirpiklerinizi yıpratabilir, dökülmelerine sebep olabilirler. Bitkisel kürler hazırlayarak arzu ettiğiniz kirpiklere sahip olabilirsiniz. Uzun ve gür kirpikler için ne yapmalı bu yazımızın konusu…

Uzun ve gür kirpikler için ne yapmalı?

Kirpiklerinizin uzun ve gür görünebilmesi için bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Bitkisel kürler daha sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hint yağı kürü

Kirpiklerinizi güçlenmesini sağlayacak hint yağı kürü için gerekli malzemeler 1 çay kaşığı hint yağı, 2 kapsül E vitamini, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, boş bir rimel şişesi ve fırçası.

Proteinleri ve yumuşak dokusuyla bilinen hintyağı, saç, kaş ve kirpiklerin kalınlığını ve kuvvetini arttırmak için uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Temiz, cam bir kaba hint yağını ve hindistan cevizi yağını ilave edin. Üzerine E vitamini kapsülünü ekleyin ve sallayarak iyice birbirlerine karışmasını sağlayın. Tek kullanımlık bir maskara çubuğunu çözeltiye daldırıp gece yatmadan önce uygulayın. Temiz kirpiklerinize ve özellikle kirpik diplerine iyice yedirmeye dikkat edin.

Argan yağı kürü


Kirpiklerinizin uzamasını sağlayacak argan yağı kürü için gerekli malzemeler 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 çay kaşığı badem yağı, boş bir rimel şişesi ve fırçası.

Belirtilen bu üç yağ kirpiklerinizi besleyerek uzamalarını sağlar. Bir kap içerisinde üç yağı birleştirin ve boş rimel şişesine aktarın. Kullanmadan önce şişeyi iyice salladıktan sonra gece temiz kirpiklerinize uygulayın. Bu kürü kaşlarınızı kalınlaştırmak ve güçlendirmek için kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz.

E Vitamini tedavisi

E vitamini yağı, yalnızca kirpiklerin büyümesini sağlamaz, aynı zamanda onarımını da gerçekleştirir. Temiz bir rimel fırçası ile e vitamini kapsülünün içindeki sıvıyı kirpiklerinize sürün. Bu işlemler için tek kullanımlık fırça kullanmanız daha iyi olacaktır.


Bu tedaviler sırasında, gözleriniz tahriş olursa kürleri uygulamayı sonlandırın. Kürlerin yanı sıra kirpiklerinizin uzaması ve kalınlaşması için her gün biyotin vitamini de alın.