Kaş nasıl alınır?


Kaşlar yüzün ifadesini oluşturmada önemle role sahiptir. Özellikle kadınların yüzlerindeki en göze çarpan noktalardan biri kaşlarıdır. Bu sebeple kaşların hem yüz şekline hem de saç rengine uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Türlü sebeplerden dolayı profesyonel bir yere gidemiyor ve kaşlarınızı kendiniz şekillendirmek istiyorsanız kaş nasıl alınır başlıklı yazımız tam da size göre…

Kaş nasıl alınır?

İşte kaş almak için bazı kolay ipuçları…

Krem kullanın
Kaşlarınız da vücudunuz kadar dikkat gerektiriyor. Kaşlarınızı sağlıklı ve dolgun tutabilmek için sık sık Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı gibi organik yağlar ile nemlendirin.

Fazla kaşları alın
Yeni çıkan kaşları, fazla uzamadan ve kaş şeklinizi bozmadan düzenli almaya özen gösterin. Ayrıca, uzayan kaşları üstten bir makas yardımıyla kesin.


Kaşları fırçalayın
Saç fırçalamanın görünümünü geliştirdiği gibi, kaşlarınızı fırçalamak da onları anında bakımlı kılar. Bir kaş fırçası ya da kullanmadığınız eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı büyüme yönünde fırça ile fırçalayın ve böylece alınacak ya da kesilecek tüyleri de açığa çıkmış olur.

Boşlukları doldurun
Boşlukların doldurulması kaş şeklinizi güçlendirecek ve dağınıklıktan uzaklaştıracaktır. Saç renginizden iki ton daha açık ya da gri ve sarı olduğunda iki ton daha koyu olan bir kalem seçin.