Leopar deseni nasıl kombinlenir?Leopar deseni, uzun yıllardan beri vazgeçilemeyen giyim trendleri arasında yer alıyor. Bu yıl yine gözde olan leopar deseni, kıyafetler dışında aksesuarlarda da sıkça kullanılıyor.  Leopar desenleri kombinlemek biraz zordur. İddialı bir görüntü veren bu deseni kombinlerken dikkat etmek gerekir. Bu yazımızda leopar deseni nasıl kombinlenir konusunu örneklerle birlikte ele alıyoruz.


Leopar deseni nasıl kombinlenir?

  • Öncelikle mutlaka doğal görünümlü bir desen seçmelisiniz. Yani ışıltılı, yeşiller, kırmızılar olan bir leopar deseninden uzak durmalı ve doğal renklerde leopar desenleri seçmelisiniz. Bu sayede taşımak ve kombinlemek çok daha kolay olacaktır.
  • Leopar desenli bir kıyafet giydiğinizde baştan sona leopara bürünmemeniz gerekir. Örneğin beyaz bir takımın içine leopar desenli gömlek giyerek derece güzel bir şekilde kombinleyebilirsiniz.
  • Bütün hayvan desenleri genellikle ya siyah ya da beyaz ile kombinlenmek en doğrusudur. Çok fazla diğer renklere yönelmeyin. Farklı renkler ile hayvan desenlerini kombinlemek zordur. Kırmızı, pembe ya da fuşya bir takım giyip elinize leopar bir çanta alabilirsiniz. Topuklu ayakkabınız leopar desenli olabilir.
  •  Hayvan desenli bir tayt üzerine düz siyah ya da beyaz bir gömlek giyip ceket ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Altına da stiletto giyerek harika bir kombin elde edebilirsiniz.
  • Leopar desenli bir ayakkabınız ya da çizmeniz varsa geri kalan kombini tek renk üzerine yoğunlaştırmanız ve koyu tonlardan ilerlemeniz gerekir. Tabi ki bu sadece siyah anlamına gelmez. Koyu kırmızı veya koyu mavi de son derece uygun renklerdir.
  • Eğer eteğiniz hayvan desenlerinden ise kesinlikle altına zarif bir ayakkabı ya da çizme giymeniz gerekli. Üzerinizde ise soft tonlar kullanmak yerine olur. Krem bir ayakkabı ile sütlü kahve bir gömlek ya da pudra tonları oldukça şık duracaktır.
  • Hayvan desenleri toprak renkleri ile oldukça uyumludur. Toprak kırmızısı bir etek ya da pantolon giydiğinizde gayet şık bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Tamamen leopar desenli tek bir parça elbise de şık bir görüntü oluşturur. Bu elbiseyle sadece siyah parçalar kullanmak çok zarif duracaktır.
  • Bazen spor kıyafetlerde de leopar desenleri görmek mümkün. Örneğin leopar bir tayt ile Jean gömlek giymek büyük bir tarz göstergesidir.
  • Bazen leopar desenleri günlük giyimde kombinlenmez kanısına varabiliyoruz. Ancak bir beyaz tişört ile giyeceğiniz leopar deseni önü açık platform bir ayakkabı ile oldukça spor durabilir. Leopar desenli kazak ile siyah etek giyerek görüntünüzü spor bir hale getirmek son derece kolaydır.