Muzlu magnolia tarifi


Son dönemlerin en çok aranan tariflerinden biri olan magnolia tatlısı ile karşınızdayız. Muzlu magnolia ise muzun bol olduğu bu mevsimde yapılabilecek en güzel tatlılardan biri. İşte daha ilk kaşıkta sizi kendinizden geçirecek yapımı çok kolay, lezzeti olay muzlu magnolia tarifi

Muzlu magnolia tarifi

Muzlu magnolia tarifi yapımında kullanacağımız malzemeler 1,5 paket yulaflı bisküvi, 2 tane muz; muhallebisi içinse 1 litre süt, 1 tane yumurta, 1 su bardağından çok az kadar toz şeker, 2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı nişasta, 1 kutu krema ve 1 paket vanilya.

Muzlu magnolia yapımına muhallebisiyle başlayalım. Bunun için gerekli olan süt, yumurta, un, nişasta ve toz şekeri tencereye alarak iyice karışana kadar çırpın. Elde ettiğiniz karışımı ocağın üzerine alın ve orta ateşte koyulaşıncaya kadar sürekli karıştırarak pişirin. Muhallebinin ilk sıcaklığı çıktıktan sonra içerisine krema ve vanilya ekleyip iyice çırpın.


Diğer tarafta bir buçuk paket yulaflı bisküviyi rondodan geçirin ve muzları dilimleyin. Servis kuplarının veya kaselerinin dibine bir kepçe krema dökün. Üzerilerine iki kaşık kadar bisküvi koyun ve kupların kenarlarına dilimlenmiş muzları dizin. Kuplar dolana kadar tekrar krema ve bisküvi koyun.

Son olarak muzlu magnolia tatlılarının üzerilerine muz dilimleri koyarak süsleyin ve soğuması için buzdolabına kaldırın. Tatlılar soğuduktan sonra dolaptan alarak servis edin.