Erkeklerin çekici bulduğu kadın kıyafetleri


Moda tercihlerimizde beğeni toplamak için zihnimizde yer eden psikolojik etkiler büyük rol oynamaktadır. Yani kıyafet seçimlerimizi sadece kendi beğenilerimize göre değil karşı cinsin beğenilerini de dikkate alarak yapıyoruz. Özellikle de kadınlar ilk buluşma için kıyafet seçerken çoğunlukla sadece erkeklerin beğenilerine göre bile seçim yapabilmektedir. Erkeklerin çekici bulduğu kadın kıyafetleri bu yazımızın konusu…

Erkeklerin çekici bulduğu kadın kıyafetleri

Topuklu ayakkabı


Yayınlanan bir dergiye göre topuklu ayakkabı sadece kadınların çekiciliğini artırmıyor; ayrıca karşı cinsin onlarla yakınlaşmasını da sağlıyor.

Siyah elbise


Siyah çekicilik, kendine güven ve zeka gibi pek çok etkeni bir araya topluyor. Erkekler siyah elbise giyen bir kadından bu yüzden çok etkileniyorlar.

Omzu açıkta bırakan kıyafetlerBir üniversitede yapılan araştırmanın sonucuna göre erkeklerin kadınların en çok etkilendiği bölgeleri arasında omuz ve kollar başlarda geliyor. Bundan dolayı omzu açık kıyafetler de erkekler tarafından oldukça çekici bulunuyor.

Kırmızı


Erkeklerin renklerden etkilenmediğini düşünmeniz kesinlikle yanlış, bu artık bilim tarafından onaylandı. Yapılan bir araştırmaya göre aşkın ve tutkunun rengi kırmızının erkekler tarafından çok sevildiği belirtilmiş. Kıyafet, aksesuar veya ruj… Kırmızı olduğu sürece ne giydiğiniz önemli değil.

RujKıyafetleri tamamlamanıza yardımcı olan ruju da eklemeden geçmek istemedik. Sebebi ise, Fransa’da bir üniversitede yapılan çalışmada kırmızı ruj süren garson kadınların, erkek garsonlardan daha çok bahşiş aldığı ortaya çıktı. Başka bir üniversitede yürütülen bir araştırmada ise ağır makyaj yerine hafif makyajın sevildiği ortaya çıktı.