Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?


Bildiğiniz üzere 90’lı yılların gözdesi olan yüksek bel pantolonlar tekrar hayatımıza girmeyi başardı ve düşük bel modasının yerini aldı. Bedeni tamamen saran skinny modellerden, rahat kesim havuç pantolonlara kadar her türlü modeli bu pantolonlarda bulmanız mümkün. Düşük belin rahatsızlığı, sağlığa zararları ve vücut hatlarını biçimsiz göstermesinden dolayı yüksek bel pantolon hızla gönlümüzü kazandı. Yüksek bel pantolon nasıl giyilir diye merak ettiğiniz her şey bu konumuzda…

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?

Nasıl kombinlenir?


Skinny yüksek bel pantolon üstüne ne giymeniz konusunda kararsız iseniz halk dilinde crop top diye geçen kısa bluz veya kısa gömlek giyebilirsiniz. Bunun dışında ince dokulu boyfriend salaş kesim kazakları veya sweatshirtleri tamamen pantolonun içine sokarak veya tek tarafını pantolonun dış kısmında bırakarak kullanabilirsiniz.

Ayakkabı seçimi


Yüksek bel pantolonlarınızı topuklu ayakkabılarınızla giyebilir veya kombininize yakışacak bir spor ayakkabı giyebilirsiniz. Örnek verecek olursak dar paçalı straight formlarda bir yüksek bel pantolonu veya söz gelimi mom jeans bir yüksek bel pantolonu her iki şekilde de yorumlayabilirsiniz. Bunun dışında, yüksek bel bol paça bir İspanyol paça pantolonun içinde maxi boy apartman topuklu ayakkabılarınızı kamufle ederek boyunuzu dilediğinizce uzun gösterebilirsiniz.


Yüksek bel havuç pantolon


Karın bölgenizde fazlalıklar varsa bu model sizler için son derece kullanışlı olabilir. Eğer kilonuz sizi rahatsız ediyorsa skinny modelleri tercih etmeyin. Bunun için havuç kesim pantolonları tercih edebilirsiniz. Eğer klasik giyim tarzınız varsa bu pantolonlar sizin kurtarıcınız olabilir. Pantolonunuzun rengi önemli değil, önemli olan beyaz gömlek ve stiletto ile tamamlamak. Günlük kullanımda rahatça kullanabileceğiniz bir pantolon içine sokabileceğiniz hafif dar bluz-tişört kullanıp havanıza hava katabilirsiniz.

Ceket ve yüksek bel pantolonBildiğiniz üzere ceketler de yüksek bel pantolonlar gibi eskiden oldukça kullanılırdı. Eğer dar pantolon tercihiniz ise basen altında biten blazerla harika bir görünüm yakalayabilirsiniz veya pantolonunuzun üzerine uzun bir hırka giyebilirsiniz.