Tayland’a gitmeniz için beş neden


Tayland muhteşem doğaya sahip olmakla beraber ekonomik konaklama seçenekleriyle hepimizin gönlüne su serpiyor. Hem değişik aktiviteler denemek isteyenler hem de yaz – kış demeden tatile gitmek isteyenler için Tayland sizleri bekliyor! Karşınızda Tayland’a gitmeniz için 5 neden

Tayland’a gitmeniz için beş neden

Vizesiz ve ekonomik


Tayland’a vizesiz giriş yaptığınızdan itibaren yaklaşık otuz gün boyunca orada kalabiliyorsunuz. Para birimi baht olan Tayland ülkesi turizm cenneti olarak biliniyor, ve çokça ekonomik gelişim görmeniz mümkün. Tayland çokça ziyaret edilen turistlik bir ülke olsada diğer ülkelerin yanında yeme – içme imkanları çok ucuz kalıyor.

Muhteşem plajlar


Plaj cenneti olarak anılan Tayland’a gittiğinizde yüzme kadar pek çok su sporu yapabileceğiniz deniz ve adalar bulunuyor. Bu adalara feribot ya da uçakla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En meşhur adalardan bazıları; Phuket, Krabi Phi Phi Adaları, Koh Lipe ve Koh Samui.

Aktivite cennetiPlajlarının yanı sıra Tayland’da yapabileceğiniz pek çok aktiviye bulunuyor ki bu da asla sıkılmayacağınızın bir göstergesi. Dünyanın sayılı dalış noktalardan biri olan Tayland’da, gece mavi planktonlarla yüzebilir, sörf ve kano yapabilirsiniz.

Kültür ve Thai mutfağı


Büyük çoğunluğu Budist olan Tayland halkının eşsiz tapınakları bulunmakta. Deniz tatili yaparken aynı zamanda bu Budist tapınakaklarını görebilir veya Tayland kültürün bir parçası olarak sayılan yüzen marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü Thai lezzetlerini denemek sizler için yeni bir deneyim olacaktır.

EğlenceTayland’ın birçok yerinde gece mekanlarının yanı sıra etrafta dans eden ve şarkı söyleyen pek çok insan bulabilirsiniz. Geceleri bile eşsiz bir güzelliğe sahip olan Tayland’da sıkılmak gibi bir durum söz konusu değil.