Tatile çıkmadan önce konforlu olmanın yolları


Tatile çıkarken konforlu olmak istediğinizi biliyoruz. Tatile çıkmadan önce bavulunuzu hazırlarken aklınıza gelen ilk kıyafetler bol pantolonlar, spor ayakkabılar, büyük sırt çantaları ve rahat tişörtler olur. Oysaki bunların arkasında dikkat etmemiz gerekenler çok daha önemlidir. Tatile çıkmadan önce konforlu olmanın yolları bu yazımızın konusu.

Tatile çıkmadan önce konforlu olmanın yolları

Doğru valizi seçin


Tatile giderken yanınızda götüreceğiniz valiz sizin hayatınızı kurtarabilir ama her daim onunla havalı olamazsınız. Günümüzde pek çok valiz seçeneği var. Örnek verecek olursak; sırt çantaları ne kadar iyi bir çözüm olsa da sırtınızda dev bir çantayla gezmek istemeyebilirsiniz. Bu tarz durumlar için hem tekerlekli, hem de sırtta kullanabileceğiniz çantalar var.

Temizliği ihmal etmeyin


İlla ki tatilden döneceğiniz kesin bir gerçek. Bundan dolayı döndüğünüz anda etrafı pis görmemek için önceden evinizin temizliğini yapın. Yerlerin süpürülmesi, yatak örtülerinin değiştirilmesi hatta çok titiz biriyseniz camları da silebilirsiniz.

Güvenlik önlemleri


Uzun süre boş kalan evler hırsızlar tarafından soyulabilir. Bundan dolayı tatile giderken evinizde para, mücevher ve kredi kartı gibi eşyalarınızı bırakmayın. Evinizin kapısının ve pencerelerinin sağlam olduğuna emin olun ve  dışarıdan açılmayacak kadar kapatın. Eğer açılıyorsa bir an evvel tamir ettirmelisiniz. Bunun dışında evinize alarm taktırmak en iyi seçeneklerden biri olacaktır.


Sıklıkla kullandığınız ilaçları yanınıza alın


Tatildeyken hastalıkların sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Özellikle baş, boğaz ve mide ağrısı gibi sık görülen ağrılara karşı kullandığınız aspirin, pastil ya da diğer ağrı kesicileri yanınıza almanız çok iyi olacaktır. Ayrıca, yanınızda jilet veya tıraş makinesi taşımak istemiyorsanız tatile çıkmadan önce kişisel bakımınızı yapmanızı öneririz. Diş fırçası ve diş macunu da mutlaka almanız gerekenler arasında. Özellikle tatile giderken yanınızda bir rulo havlu kağıt bulundurmanız sizi avantajlı yapacaktır.

Şampuan almayınMuhtemelen şampuanınız sizler için çok önemlidir ama valizinizi muhtemelen çok dolduracağınız için şampuanınızı bırakabilirsiniz. Ne de olsa gittiğiniz otelde mutlaka şampuan bulunacaktır.