Parlak saçlar için öneriler


Kadınlar saçlarının rengi ve modelini önemsedikleri kadar ışıl ışıl gözükmesini de isterler. Çünkü saçların parlak olması sağlıklı olduğunu gösterir. Saçlarınızın parlak olması için kullandığınız şampuanlar veya bakım ürünleri yeterli olmayabilir. Yazımızdaki parlak saçlar için öneriler ile hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz.

Parlak saçlar için öneriler

Her gün saçınızı tarayın


Günümüzde bu tavsiye her ne kadar eskisi kadar önemsenmese de bu maddenin altında bir sır yatıyor. Saçınızı sık sık ve hafifçe tarayarak kafa tasınızda bulunan dolaşımı hızlandırıyor ve üretilen doğal yağların tümünün kafanıza yayılmasını sağlıyorsunuz, bu sayede saçlarınız kökünden başlayıp uçlara kadar nemlenmeye başlıyor. Bu işlem sırasında kaliteli bir fırça kullanmayı ihmal etmeyin.

Kafa derisine masaj yapın


Kafanıza her iki elinizin parmak uçlarıyla hafifçe baskı uygulayarak küçük daireler şeklinde masaj yapın. Masajı alnınızdan başlayıp yavaş hareketlerle boynunuza ilerletebilirsiniz.


Hindistan cevizi yağı kullanımı


Hiç şüphesiz bitkisel yağlar normal saç şampuanlarına göre çok daha sağlıklıdır ve kalıcı sonuç sağlarlar. Market şampuanları ise size kısa vadeli sonuçlar sunarlar. Fakat bitkisel yağlar, yüksek yağ içerdikleri için saçlarınızı çokça taramanız gerekebilir. Hindistan cevizi yağını saçınızı yıkamadan önce ya da yıkadıktan sonra uygulayabilirsiniz. Saç diplerinize değil, sadece saçınızın ortalarına ve uçlarına sürmeniz yeterlidir. Fazla miktar kullanmamaya dikkat edin.

Sirkeyle durulamakEvde uygulayacağınız en iyi çözüm kremler yerine sirke kullanmaktır. Sirke yalnızca saçınızı parlatır ve besler olarak bilinse de yararları sadece bu kadar değildir. Buna ek olarak kimyasal saç ürünleri kullandığınız için zamanla bozulan doğal pH seviyesini de düzenler. Bu kür için bir ölçü elma sirkesiyle üç ölçü suyu karıştırmanız yeterlidir. Durulamadan önce bir kaç dakika bekletmeyi ihmal etmeyin. Sirkenin kokusu konusunda şüphe etmenize gerek yok çünkü saçınız kurudukça kokusu kaybolacaktır. Fakat kokusundan rahatsız oluyorsanız, karışıma en sevdiğiniz esans yağından birkaç damla ekleyebilirsiniz.