Nasıl lüks görünürsünüz?


Instagram’da gezinirken karşımıza sürekli olarak çok zenginmiş gibi giyinen insanlar çıkıyor. Bazıları pahalı tasarım kıyafetleri satın alabiliyorken, diğerleri kendi tarzlarını bulup yansıtmakta çekinmiyor ve ortaya gayet güzel kombinler koyuyorlar. Stil sahibi olmak için çok para harcamanıza gerek yok. Bazen zengin gözükmek için kıyafetin fiyatı değil, onu nasıl kombinlediğiniz önemlidir. Nasıl lüks görünürsünüz bu yazımızın konusu.

Nasıl lüks görünürsünüz?

Akıllı desenler


Trend haline gelen desenler neredeyse her yıl hatta her mevsim değişiyor. Bir gün zebra desenleri trend iken, diğer gün başka bir desen trend haline geliyor. Fakat bazı desenler her daim trend olarak kalabiliyor. Örnek verecek olursak; küçük puantiyeler ve damalı ekose. Bu iki deseni kullanmaya çalışırsanız size ayrı bir hava katacaklardır.

Açık renkler


Çoğu insan günlük hayatında pratik olsun diye kapalı renkleri tercih eder. Koyu kıyafetler üstünüze bir şey dökerseniz veya üstünüze çamur bulaşsa bile fark edilmez. Ancak lüks görünmek istiyorsanız bundan kurtulmasınız, biz buraya zengin bir görünüme sahip olmak için geldik. Açık renkli kıyafetler her daim lüks, elegan ve asil gözükür. Kraliyet ailesinin neden sürekli açık renk giydiğini siz düşünün. Çünkü onların pratik olmaya ihtiyacı yok.

Kaliteli aksesuar


İyi bir aksesuar herhangi bir görünümü olduğundan daha şık hale getirir, o yüzden aksesuar seçimlerinizi dikkatli yapmanız gerekir. Çakma bir çanta almanın hiçbir anlamı yok, hem sizi ucuz gösterecek hem de kısa süreli bir kullanımdan sonra kötü hale gelecektir. Bunun yerine daha az tanınan ya da tanınmayan bir markadan hakiki olan bir çanta alabilirsiniz. Aynı şey kemer, şal ve şapka için de geçerli. İpek bir şalı küçümsüyor olabilirsiniz ama küçümsemeyin, o sizi hiç beklemediğiniz bir gün ünlü bloggerlar gibi görünmenizi sağlayabilir.


Klasik parçalar


Trendlerin bir ömrü olduğu kesin, fakat kaşmir ceketler, trençkotlar ve kalem etekler her zaman tarz olarak kalır. Bu parçaları alırken masraftan kesinlikle kaçınmayın, düzgün kesimleri ve kaliteli kumaşları her daim ön planda tutun. Ceket seçerken siyah, bej veya camel gibi sert ve klasik renkleri seçebilirsiniz.

Hoş ayakkabılar


Ayakkabı mağazasına gittiğinizde nude ya da parlak renkli topuklu ayakkabılara yönelin. Bu tarz ayakkabıların fiyatı ister yüksek ister ucuz olsun, sizi her daim lüks gösterecektir. Desenlerle ya da herhangi bir süslemeyle vaktinizi harcamayın, bu sadece görünümünüzü ucuz göstermeye yarar.

Makyaj ve saçSaç ve makyajı asla küçümsemeyin, görünümünüze çok şey ekleyebilir ve kıyafetinizi ön plana çıkarabilirler. Doğal bir makyaj tercih ettiğiniz zaman yüz hatlarınız belli olacaktır. Göz makyajınızı ne olursa olsun abartmayın, klasik eyeliner ve kırmızı ruju tercih edebilirsiniz. Saçı abartmamak da makyaj kadar çok önemli. Parlak düz bir saç ya da klasik bir topuz sizi elegan olduğu kadar stil sahibi de gösterecektir.