Kilo verdiren danslar


Yaz mevsiminin gelmesi sebebiyle birçok kişi fazladan alınan kiloları verme peşine düştü. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu durumu eğlenerek değerlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki dans ederek…  Birazdan isimlerini vereceğimiz dans türleri sayesinde kendinizi rahatlatmakla beraber fazla kilolarınızı da atmış olacaksınız. Kilo verdiren danslar bu yazımızın konusu…

Kilo verdiren danslar

Oryantal


Oryantal dansı sadece düğünlerde oynanır diye bir kural yok, evinizde kendiniz de oynayabilirsiniz. Oryantal dansı göbek bölgenizde bulunan yağların çoğunu yakmanızı yardımcı olur. Bu sebeple evde yalnızken ya da dans kurslarında oryantal dansı yaparken kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hulahop çevirmeGenelde çocukluğunu sokaklarda geçirenler bunu zaten bilirler. Fakat bunun sadece çocukluğuzda kalmaması için ısrar ediyor ve halen devam etmenizi öneriyoruz. Nedeni ise bu çemberler belinizi inceltmekle beraber vücudunuzdaki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlayacaktır.

Zumba


Son dönemlerde adını çokça duyduğumuz dans türlerinden biridir. Zumba dansı eğlenirken kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yeni fitness’e başlayan kişilere tavsiye edilen zumbanın bacak kaslarınızı güçlendirdiği de bacak ağrılarına çok iyi geldiği de spor hocaları tarafından söylenmektedir.

TangoTango dansı yavaş bir dans türü gibi görünebilir fakat kilo vermede ve vücudunuzu şekillendirme konusunda oldukça yararlıdır. Günde sadece bir saatlik tango yaptığınız zaman vücudunuzda birken yağlara hızlı bir şekilde veda edebilirsiniz.