Kategoriler
Seyahat

Karavanla gidilebilecek yerler


Ülkeleri dolaşmak için farklı seyahat yollarını denemek size iyi gelecektir. Hele ki karavanla seyehat etmeyi deneyimlemek, yol üstünde yer alan güzide yerleri keşfetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca karavan yolculuğunun birçok hayranı ve seveni bulunmakta. Bu yüzden o hayranlar için karavanla gidilebilecek yerler isimli konumuzu derledik.

Karavanla gidilebilecek yerler

Karagöl Kamp Alanı, İzmir

Mitolojideki Tantalos efsanesine ev sahipliği yapan Yamanlar Dağı’nda yer alan Karagöl’ün yıl boyunca kapıları hep açık. Bir krater gölü olarak bilinen ve kartpostal güzelliğindeki doğasıyla bizleri büyüleyen Karagöl’ün etrafı geniş ve huzurlu bir ormanla çevrili.

Fethiye Kabak Koyu, Muğla


Dalaman Havaalanı’na 80 km mesafede yer alan Kabak Koyu, adeta dünyanın en güzel yerlerinden biri olsa gerek. Özellikle şehir hayatından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere bire bir. Bölgede ayrıca birçok kamp alanı da mevcut. Yolunuz Kabak Koyu’na düşerse Faralya, Kelebekler Vadisi ve Kabak Vadisi gibi yerleri görmeden geri dönmeyi düşünmeyin bile.


Yenice Ormanları Kamp, Karabük


Yenice Ormanları, Dünya Doğa koruma Kanunu tarafından korunması gereken yerlerin arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Yenice Ormanları’nda vahşi hayat devam etmektedir. Eğer kamp yapmak istiyorsanız, Karabük Eğriova Göleti, Sorgun Yaylası, Darıyazısı, Kent Ormanı gibi yerleri seçebilirsiniz.

Kazdağları Hızır Kamp, Balıkesir

Kazdağları’nın tertemiz havası ve eşsiz doğası, size kendinizi cennetteymiş gibi hissettirecek. Hızır kamp, Kirişlik Vadisi’nin eteğinde bulunmakta. Doğanın kucağında bulunmak ve oranın nefis yemeklerini denemek istiyorsanız Kazdağları sizlere göre.