Evde diş beyazlatma yolları


İnci beyazı dişlere sahip olmayı kim istemez ki? Fakat bu yolda ilerlerken yaptığımız pek çok hata var. Kahve, çay, sigara gibi şeyler dişlerinizi sarartarak kötü bir görüntü oluşmasına sebep oluyorlar. Sizin için hazırlamış olduğumuz evde diş beyazlatma yolları isimli konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde diş beyazlatma yolları

Karbonat ve adaçayı


Bir çorba kaşığı karbonat, bir çorba kaşığı öğütülmüş adaçayı ve yarım limon kabuğu rendesini bir kaseye alıp karıştırmaya başlayın. Haftada iki kez boyunca bu karışımla dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

ÇilekÇilek, diş yüzeyinizi onarmakla beraber plak oluşumunu önler. Ayrıca gizlenen zararlı bakterileri yok eder. Birkaç adet çileği ezerek püre haline getirin. Çilek püresiyle dişlerinizi fırçalamaya başlayabilirsiniz. Asitli yapısı bulunduğu için bu yöntemi haftada iki defadan fazla uygulamayın.

Karbonat


En etkili olan çözümlerden biri de karbonattır. Diş fırçanızı ıslattıktan sonra karbonata batırın. İki dakika boyunca dişlerinizi bu şekilde fırçalayın. Sonrasında ağzını çalkalayın ve tükürün. Bu işlemi haftada 1 – 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Sık kullandığınız taktirde dişlerinize zarar gelecektir.

Muz kabuğuMuz kabuğu, potasyum, magnezyum ve manganezi içeriğinde bol bol bulundurur. Bu sebeple dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla iki dakika kadar ovun. Sonrasında ağzınızı suyla çalkalayabilirsiniz. Diğer bir yapabileceğiniz ise yarım limonun suyuyla birlikte dört yemek kaşığı karbonatı karıştırmaktır. Temiz bir bezi bu karışıma 2 – 3 defa batırın ve dişlerinizi o bezle birlikte ovun. Bir dakika kadar bekledikten sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.