Eşlerin tercih edebileceği rotalar


Kimi zaman eşinizle beraber yalnız olarak tatil yapmak istiyor olabilirsiniz. Vakit buldunuz, her şeyi ayarladınız, tek sıkıntınız nereye gideceğinizi düşünmek mi oldu? Otellerin fiyatlarını veya şehrin gezilebilir olduğunu kafanıza takıyor olabilirsiniz. Bunun için sizlere eşlerin tercih edebileceği rotalar isimli konumuzu derledik.

Eşlerin tercih edebileceği rotalar

Kapadokya / Nevşehir


Karlar altında bir başka güzelliğe bürünen tek şehir olabilir Kapadokya. Güneşi doğuracağını manzarayla beraber ayaklarınızı kesecek balonlarla güneşi izlemek çok güzel bir duygu olabilir. Kapadokya’nın şarap konusunda da ülkemizin en başarılı bölgesi olarak bilindiğini mutlaka biliyorsunuzdur, böylece uzun bir günün sonunda şarabınızı mum eşliğinde içebilirsiniz. Selçuklu evinde masallardaki gibi bir gece geçirebilir veya Kayakapı Spa’da sevdiğinizle masaj ve spa seansı alabilirsiniz.

Uludağ


Özellikle macerayı seven çiftlerin mutlaka gitmesi gereken Uludağ hem spor, için hem de romantizm için harika bir seçenek olabilir. Eğer karda elele yürümekten ve ateş başında sıcak şarap içmek istiyor ve uygun otel fiyatları arıyorsanız Uludağ tam sizlere göre. Canlı müzikler, çiftlere özel ikramlar ve havai fişekleri pek çok özel günde görmeniz mümkün.

Bozcaada


Sakinliği ve huzuruyla özellikle yaz aylarında bambaşka olan Bozcaada, sizlerin aradığı bir rota olabilir. Birbirinden lezzetli deniz ürünlerinin yanı sıra Talay şaraplarının tadını çıkararak unutulmaz vakitler geçirebilirsiniz. Bunun dışında pek çok dekorasyona sahip değişik otellerde konaklayabilir ve pek çok yeri gezebilirsiniz.


Paris


Öncelikle el el Eyfel Kulesi’ne karşı bir yürüyüş yapabilir hemen ardından da, Champs-Elysées’de romantik geçireceğiniz bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra Pont-des-Arts’da meşhur kilit takma ritüeline diğer herkes gibi sizde katılabilir ve aşkınızı yüceltebilirsiniz. Gidebileceğiniz en romantik restoranlardan biri olan Hotel Costes’ken, en ilginç ve afrodizyak dolu restoran olarak ise Buddha Bar’ı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında L’Entrecote’da muhteşem Café de Paris sosuna özel et yiyebilir, Le Marais’te harika bir gün geçirebilir, Saint Germain’de saatlerce dolaşabilirsiniz

Roma


Roma’nın sokaklarında kaybolmak sizler için mükemmel bir deneyim olabilir, ayrıca Casina Valadier gibi tatlı bir akşam yemeğinde sevgilinizle kadeh de kaldırabilirsiniz. Raphael Hotel’in teras katında bulunan Roof Bar’da akşam yemeği öncesinde yapılan etkinliklere katılabilir ve tiyatroları izleyebilirsiniz, özellikle Romeo ve Juliet tiyatrolarını burada çokça görmeniz mümkün. Roma’da, Sant’Angelo Kalesine giden köprüde el ele yürüyebilir veya isterseniz Trevi Çeşmesi’ne herkes gibi sizde bozuk paralar atarak dilek dileyebilirsiniz.

VenedikRomantik bir tatil istiyorsanız Venedik’i asla es geçmemelisiniz. Osteria Da Fiore’da yiyeceğiniz akşam yemeğiniz sırasında size eşlik edecek kanal manzaraları ve yapabileceğiniz gondol gezileriyle dillere destan bir tatil geçirmeniz mümkün. Rialto ya da Accademia köprülerinden gondola da binebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Rialto Köprüsünün yakınındaki Calle de Spade’deki Do Spade barda alkol keyfi yapabilirsiniz.