Topuklu ayakkabı ile ne giyilmez?


Her kadın topuklu ayakkabıları sever fakat bazı kıyafetlerle topuklu ayakkabı giymekten kaçınmak gerekir. Neden mi? Çünkü en sevdiğiniz topuklu ayakkabınız bile olsa bazı kıyafetlerle birlikte giydiğinizde ortaya absürt bir görüntü çıkabilir. Bu yazımızda topuklu ayakkabı ile ne giyilmez konusunu ele alıyoruz.

Topuklu ayakkabı ile ne giyilmez?

Kot şortlar ve stilettolar


Kot şortlar altına topuklu giyerek bacaklarınızı daha uzun göstermek istiyor olabilirsiniz. Ancak bunu yapmak size kötü bir görüntü verecektir. Bu nedenle kot şortların altına alçak topuklu sandaletler, babetler veya spor ayakkabı giymeye devam edin. Eğer kot şortlarınızın altına illa topuklu giyeceğim diyorsanız, dolgu topuk ayakkabıları tercih edin. Bu kombinin üstüne ayrıca bol bir bluz giymek gayet şık duracaktır.

Mini etekler ve platform topuklar


Etek boyunuz ne kadar kısaysa platform topuklu ayakkabılarla giydiğinizde o kadar kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Fakat aynı etek mokasen ya da düz sandaletlerle çok daha havalı ve genç görünür.


İspanyol paça pantolonlar ve parmak ucu açık topuklular


İspanyol paça pantolonlar altına giydiğiniz topuklu ayakkabılar sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Fakat eğer parmak ucu açık topuklular giyerseniz bu bacaklarınızı daha uzun gösteren illüzyonun bozulmasına neden olur. Bundan dolayı bol paça pantolonların altına parmak ucu kapalı topuklular giymeyi deneyin.

Kalem etekler ve yazlık topuklu sandaletler


İki farklı tarzlarda olan bu parçalar birleşince hiç de iyi bir görüntü ortaya çıkmıyor. Bu tür etekleri zarif ince topuk stilettolarla kombinleyin, böylelikle çok daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız.


Tayt ve eşofmanlar altına topuklu ayakkabılar


Bu kombinle salaş olayım derken rüküş olabilirsiniz. Bu yüzden eşofman ve taytlarınızı spor salonuna, topuklu ayakkabılarınızı da gece dışarı çıkmaya saklayarak bu kombinden sakının. Bu parçaları spor ayakkabılarla kombinlemek daha yerinde bir tercih olacaktır.