Çocuklarınızla yazın neler yapabilirsiniz?


Ebeveynler için okullar kapandığında başlayan tatil günlerinin en güzel tarafı çocuklarıyla diledikleri kadar zaman geçirebilmeleridir. Okulların açılmasına çok az bir sürenin kaldığı bugünlerde çocuklarınızla tatilin son günlerini nasıl değerlendireceğinizi bilemiyorsanız çocuklarınızla yazın neler yapabilirsiniz başlıklı yazımızdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Çocuklarınızla yazın neler yapabilirsiniz?

Yerel pazarlara gidin

Günümüzde pek çok çocuk süpermarketler ve AVM’ler dışında herhangi bir alışveriş yeri bilmiyor. Her yerin taze sebze ve meyvelerle dolduğu yaz mevsiminde çocuğunuzu yerel bir pazara götürün. Bu sayede çocuğunuzun beslenme bilinci artacaktır.

Birlikte yemek hazırlayın


Üretkenliğin en güzel yolu kesinlikle yemek yapmaktır. Çocuğunuzla beraber yemek yapmak, hem onun sorumluluk sahibi olmasını hem de birlikte bir ürün ortaya koymanız anlamına gelir.

Birlikte spor yapın


Çocuklar, siz fark etmemiş olabilirsiniz ama her hareketinizi ve alışkanlığınızı kopyalarlar. Eğer çocuğunuzu spora teşvik edip, beraber spor yapmaya çıkarsanız, çocuğunuz bunu bir günlük rutin haline getirir.

Bitki yetiştirin


Yetiştireceğiniz bitkinin saksıda veya bahçede olması hiç önemli değil. Asıl önemli olan, bir ebeveyn ve çocuğun birlikte bir bitki yetiştirip keyif almasıdır.

Bir havuza üye olun


Çocuğunuz 3 aylık uzun bir tatil boyunca sürekli enerjisini harcamak ister. Bir havuza üye olma şansını kaçırdıysanız günlük ziyaret edebileceğiniz havuzları araştırabilirsiniz.

Birlikte resim yapınEvinizin uygun bir yerine yerleştireceğiniz bir tuval veya büyük boy çizim defteriyle çocuğunuzla beraber istediğiniz resmi çizebilirsiniz. Ayrıca birlikte yapmış olduğunuz bu güzel resimleri birer anı olarak saklayabilirsiniz.

Bir dans partisi organize edin


Çocuğunuzun arkadaşlarını eve davet edip, bir dans uygulamasını televizyona yansıtabilir ve çocuğunuzun daha sosyal olmasını sağlayabilirsiniz.

Birlikte eğlenceli gösterilere gidin


Kendiniz için ve çocuğunuz için, kukla gösterileri, animasyon filmler ve benzer aktivitelerden oluşan bir plan hazırlayabilir ve bunları çocuğunuzla beraber uygulayabilirsiniz.

Bisiklete binin


Bisiklete binmek şüphesiz en eğlenceli ve sağlıklı aktivitelerden biridir. Çocuğunuzla beraber güvenli alanlarda istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz.

Doğayla ve hayvanlarla temas kurun


Çocuğunuz yetişkin bir birey olduğunda doğaya ve hayvanlara karşı saygılı olmasını istiyorsanız, onu sık sık botanik bahçelere ve doğal parklara götürebilirsiniz. Ayrıca birlikte hayvan barınaklarını da ziyaret edebilirsiniz.

Ailece piknik yapın


Doğayla beraber bütünleşmenin en iyi yollarından biri ailece çıktığınız pikniklerdir. Tüm aileyi bir araya getiren pikniklerde çocuğunuz bol bol oksijen almanın yanı sıra sizlerle beraber güzel vakit geçirir.


Kamp yapın


Eğer siz de kampa daha önce gitmediyseniz, bu sizler için yeni bir deneyim olabilir. İster ormanda, isterseniz evinizin bahçesinde kamp kurabilirsiniz.