Bebekle beraber uçak yolculuğu


Bebekle uçak seyahati, kimi zaman ebeveynleri korkutabilir. Çünkü uçak yolculuklarında bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamanın ve onları oyalamaya çalışmanın zor olacağı düşünülür. Oysa bazı detayları atlamadan tedbirinizi aldığınız takdirde bebeğinizle uçak seyahatiniz gayet keyifli geçebilir. Bu yazımızda bebekle beraber uçak yolculuğu için almanız gereken tedbirlerden bahsediyoruz.

Bebekle beraber uçak yolculuğu

Kalkış ve iniş


Uçağın kalkış ve inişlerinde sık sık rastlanan kulak tıkanıklığı ve buna bağlı baş ağrısıdır. Uçak içleri genel olarak 200-250 metre atmosfer basıncına ayarlıdır. Bu bebekte herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Kalkış ve inişlerde kulaklarınızın tıkanmaması için ağzınızı açıp yutkunduğunuz mutlaka olmuştur. Bebeklerde ise yutkunma sadece beslenme sırasında olur. Bunun için bebeğinizi emzirerek biraz daha büyük çocuklarınıza da sıvı içirerek yutkunmalarını sağlayabilirsiniz.

Dökülmeyen atıştırmalıklar


Bebeğiniz ek gıdaya geçmişse, yanınıza dökülmeyecek atıştırmalıklar alabilir ve acıktığı zaman karnını bu şekilde doyurabilirsiniz. Böylece bebeğinizin uçakta mide bulantısına maruz kalma ihtimali azalacaktır. Üstelik etrafını ve üzerini bu şekilde kirletmez.


Kabinde ısı düşük olabilir


Daha önce uçakla yolculuk edenler bilirler, kabinler mevsim dinlemeden her daim soğuk olur. Bu sebeple bebeğiniz için yaz aylarında bile görevlilerden battaniye veya şal isteyebilirsiniz. Eğer seyahatinizi yaz aylarında gerçekleştireceksiniz, bebeğinize açık ayakkabısı giydirmişseniz, yanına ekstra olarak çorap alabilirsiniz.

Bebek koltuğu için ayrı bilet


Eğer yol boyunca bebeğinizi yatırabileceğiniz rahat bir yatak yoksa, bebek oto koltuğunu kullanabilir ve bebeğiniz için bir koltuk satın alabilirsiniz. Böylece bebeğinizi yanınızda bulunan koltuğa yatırabilirsiniz. Bu konuyu tercih edeceğiniz havayoluyla görüşüp halledebilirsiniz.


En ön koltuğun avantajlarından yararlanın


Dilerseniz check-in işlemlerinizi gerçekleştirirken en ön koltukta oturmayı isteyebilirsiniz. Bu sayede, en ön koltuğun önünde, diğer kabinle koltuk arasındaki boşlukta yere bir örtü sererek bebeğinizin orada oturmasını sağlayabilir ve oyuncaklarını yanına koyabilirsiniz.