Kategoriler
Moda

Vücudunuza uygun mayo ve bikini seçimi


Plaj modasında yeni koleksiyonlar vitrinlerde yerini çoktan aldı. Bu sezon birçok markanın tasarım harikası mayo ve bikinilerini gördük. Yaz mevsiminin son ayına girsek de mayo ve bikini almanın zamanı yoktur. Mayo ve bikini seçerken sadece şıklık kriterine bakmamalısınız. Yanlış seçimler maalesef görüntünüzü mahvedebilir. Bu yazımızda vücudunuza uygun mayo ve bikini seçimi için dikkat etmeniz gereken detayları ele alıyoruz.

Vücudunuza uygun mayo ve bikini seçimi

Geniş omuzlular


Eğer geniş omuzlara sahipseniz fazla renkli ve baskılı mayo / bikinilerden uzak durmanız gerekir. Tek renk ve dikey desenli mayo ve bikiniler sizin için güzel bir tercih olacaktır.

Göğsünüz büyükse


Göğüsleriniz büyükse pastel renklerden uzak durmalısınız. Ya çok parlak açık ya da koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Kalın askılı mayo ve bikiniler hem göğüslerinize olan vurguyu azaltır hem de rahat hissetmenizi sağlar.

Göğsünüz küçükseDestekli bikiniler ve mayolar bu yazın trendi oldu, onları henüz denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. Kollarınıza bir kaç aksesuar takarak kendinizi daha havalı hissedebilir ve stil sahibi biriymiş gibi görünebilirsiniz.

Göbeğiniz varsa


Göbeğiniz varsa ve bundan rahatsız oluyorsanız sizin için en uygun seçenek tek parça  mayo olacaktır. Fazla desenli olmayacak düz bir model tercih edin. Göğüs kısmı hareketli bir mayo veya bikini giydiğiniz taktirde herkesin gözüne göbeğiniz çarpacaktır.

Hangi kesimli bikini ve mayolar tercih edebilirsiniz?


Boyundan bağlı bikiniler ve üçgen bikiniler tüm dikkatin sizde olmasını sağlayacaktır. Eğer büyük göğüslere sahipseniz bu tür bikinilerden uzak durmanız gerekebilir. Göğüsleriniz küçükse diğer bir seçenek olarak püsküllü tercih edebilirsiniz.