Tıraş makinesi nasıl temizlenir?


Tıraş makineleri oldukça pratiktir fakat çalışma şekli itibariyle ölü deri ve kılları içinde biriktirir. Tıraş makinenizden tam performans almak istiyorsanız her kullanımın ardından makinenizi temizlemeniz gerekir. Kolay ve pratik bir yöntemlerle tıraş makinesi nasıl temizlenir bu yazımızın konusu.

Tıraş makinesi nasıl temizlenir?

Tıraş makinesini temizleme yöntemleri


Tıraş makinenizi marka ve tipine göre su veya fırçayla temizlenebilmektedir. Son teknoloji tıraş makineleri kendi kendini temizleme işlevi göstermektedir. Bu makineler ayrı temizleme haznelerine sahiptirler. Temizliğe başlamadan önce tıraş makinesinin kullanma kılavuzuna bakmanızda fayda var.


Suyla temasa uygun bir tıraş makineniz varsa, temizlik öncesi cihazı mutlaka kapatın. Sonrasında, tıraş başlığını açıp, elinizin dayandığı kadar sıcak su altında tutun. Kılları musluk altında akıtabilirsiniz. Eğer yeteri kadar temizlenmediyse makinenin temizleme fırçasıyla veya kullanmadığınız yumuşak diş fırçası yardımıyla fırçalayın. Sonrasında, fazla suyunu sallayarak akıtın. Ardından, tıraş makinesinin etrafına yapışan kılları da fırça yardımıyla temizleyin.


Tıraş makinenizi suyla temasa uygun değil mi? O halde bıçak kısmını açarak veya çıkararak fırçayla temizleyebilirsiniz.