Ombre saç nedir ve nasıl uygulanır?


Saçınızı tamamen boyatmak istemiyor fakat yenilik ve ışıltı katmak mı istiyorsunuz? O zaman ombre uygulaması tam da size göre. Son yıllarda özellikle renkli saçlara sahip olmak isteyen pek çok ünlü tarafından tercih edilerek çok daha popüler hale gelen ombre saç nedir ve nasıl uygulanır bu yazımızın konusu…

Ombre saç nedir ve nasıl uygulanır?

Ombre nedir?

Ombre, saçınızın kendi uzunluğuna göre ayarlanarak sadece uçlara doğru geçişli olacak şekilde aydınlatılmasıdır. Ombre, çoğunlukla yaz aylarında, güneş ve denizin etkileriyle doğal yollarla parıltılı saçlara uygulanır. Son zamanlarda ünlü şarkıcı ve oyuncuların birçok farklı rengi tercih etmeye başlamasıyla giderek daha popüler hale gelen ombre, kadınların kuaförlerinden en çok istedikleri saç uygulaması arasında başı çekiyor.

Ombre nasıl uygulanır, nasıl yapılır?


Bu saç işemini yaptırmak istediğinizde ilk önce saçınıza fön çekilir ve düz hali ortaya çıkarılır. Ardından, balyaj yapımına geçilmeden önce saçlara krepe yapılır. Kuaförünüz saçınızın yoğunluğuna göre, ne şekilde ve sıklıkta ombre istiyorsanız o kadar krepe yaparak balyaj uygulayacaktır. Saçlara doğal bir görünüm vermek için saç uçlarına krepe yapılacaktır. Krepeler ne kadar yoğunlaşırsa saç uçlarındaki ombreler o kadar az görünür. Krepe daha az olacak şekilde uygulanırsa, ışıltılar daha fazla göze çarpar.


Ombre saç bakımı nasıl yapılır?


Eğer saçınızda çok fazla yıpranma ve kırık var ise, ombre saçınızın daha kötü olmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden bu işlem öncesinde kuaförünüze danışmanızda fayda olacaktır. Sağlıklı saçlara sahipseniz, ombre yaptırdıktan sonra geçerli bir bakım uygulanır. Saçı nemlendiren bakım kremi ombre işlemi uyguladıktan sonra en çok kullanılanlar arasındadır. Saçınıza bakım yaptırdıktan sonra ışıltıların daha da ön plana çıktığını görebilirsiniz.

Kendinize göre uygun ombre stilini bulmakKendinize yakışacak bir model için yüzünüze ve karakterinize en uygun ombre modelini bulmanız şarttır. Eğer sade veya rahat bir stil sahibiyseniz doğal tonlarda, hafif ışıltıların olduğu ve güneşte açılmış gibi görünen ombre tonlarını seçebilirsiniz. Eğer iddialı ve renkli bir kişiliğiniz varsa ve yeni şeyler denemeyi seviyorsanız pembe veya mavi gibi daha canlı renkleri tercih edebilirsiniz, .