Kategoriler
Seyahat

Seyahatlerde bisiklet kiralamanın avantajları


Bisiklet denilince hepimizin aklına şüphesiz çocukluğumuz gelir. Üç tekerlek üzerinde başlayan bisiklet macerasında iki tekerleğe geçmek çocukluk anılarımızın unutulmazlarındandır. Seyahat severler için ise bisikletle gezmek olmazsa olmazlar arasındadır. Çünkü bisiklet kiralayıp rüzgarı geride bırakarak şehirleri turlamanın yerini hiçbir şey tutamaz. Bu yazımızda seyahatlerde bisiklet kiralamanın avantajları konusunu ele alıyoruz.

Seyahatlerde bisiklet kiralamanın avantajları

Yeterince hızlıdır


Seyahat ederken genellikle görülecek pek çok sokak olduğundan şüphemiz yok. Şehri bisiklet kiraladıktan sonra turlamak sizi hem istediğiniz yere çabucak ulaştırır hem de sürerken eğlenirsiniz. Ayrıca şehrin merkezi yerlerini yürüyerek gezip, daha uzak bölgeleri bisikletle gezebilirsiniz. Üstelik yurt dışındaki kaldırımlarda bisikletleri bağlamak için yapılmış alanlar vardır. Bisikletle işiniz bitince park etmekte hiç zorlanmazsınız.

Sağlıklıdır


Bisiklete düzenli olarak binenler bilir, bu aktivite vücudumuzdaki birçok kası çalıştırır ve metabolizma hızımızı artırır. Seyahatlerinizde en azından bir gün olsun, bisiklet kiralayıp şehri gezdiğiniz zaman, o ülkenin yemeklerinden aldığınız kalorileri yakabilirsiniz.

ZevklidirBir şehri keşfetmenin en keyifli yanı, haritayı kaldırıp sokaklarda bisikletle gezmektir. Yürümek tabii ki çok hoş bir eylem, ancak bir süre sonra yorduğu için bir sokağa girerken sizi düşünmeye itecektir. Bisiklet üzerindeyken bilmediğiniz sokaklara bile rahatça girip çıkarsınız.

Ekonomiktir


Bisikletin kirası dışında hiçbir masrafı yoktur. Benzin almak, park yeri ödemek, trafikte kalarak, tren bekleyerek zaman kaybetmek gibi şeyleri yoktur, kısacası ekonomiktir. Üstelik bisikleti ister günlük olarak veya saatlik olarak çok ucuza kiralayabilirsiniz. Seyahat etmeden önce gideceğiniz şehrin bisiklet kiralama sistemini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Çevrecidir


Herkes kendini doğayla iç içeyken huzurlu hisseder,. Fakat buna rağmen trafikteki araçlardan atmosfere yayılan sera gazı salınımı yüzünden ozon deliği büyümeye devam ediyor. Gelin, gerekmekdikçe araç yerine bisiklete binerek hem kendiniz hem de doğa için büyük faydalar sağlayın.