Egzersiz yapanlar için giyilebilir teknolojik aletler


Özellikle son yıllarda giyilebilir teknolojik aletler, kullandıkları algoritmalar sayesinde en az spor hocaları kadar başarılı olabiliyorlar. Bu ürünlerle formunuzu analiz edebiliyor veya antrenman sırasındaki gidişatınızı gözlemleyebiliyorsunuz. Hatta kişisel biyometrikler sayesinde spordan kaytarmak bile imkansız hale gelebiliyor. İşte hem spor hem de teknoloji severlere yönelik derlediğimiz egzersiz yapanlar için giyilebilir teknolojik aletler

Egzersiz yapanlar için giyilebilir teknolojik aletler

Samsung akıllı kemer WELT


Wellness ve belt kelimelerinden oluşan bu isim belki çok yaratıcı bir fikir olmayabilir, fakat bu inovatif alet, yakın zaman içerisinde moda olursa şaşırmayın. Günlük kıyafetlerinizle birlikte rahatça kullanma imkanı bulabileceğiniz bu kemerle günlük aktivitelerinizi ve yeme alışkanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu aletle veriler bel bölgenizden alınıyor, mobil uygulamaya aktarılıyor, hesaplamalar yapılıyor ve sağlığınızla ilgili önemli tespitlere dönüşüyor. Ayrıca bu ürünün en iyi kısmı bataryasının 20 güne kadar dayanması.

Sensoria akıllı çorap


Ayak ve adım üzerine yapılan ürünler, zeminle temas sırasındaki yumuşaklığı ölçmekle görevlidir. Sensoria çorap ve bileklik ses dalgaları, zeminle temas süresi ve topuk-parmak gibi etkenleri kaydediyor. Elde edilmiş olan bilgiler, ilişkili uygulamaya aktarılıyor ve bu verilerden yola çıkılarak ayaktaki dengesizlikler tespit ediliyor. Hatta gerekli ayarlamaları yaptığınız zaman size telefonunuzdan düzgün yürümeniz için uyarı gönderiyor.

Wahoo Tickr X göğüs bandıKonvansiyonel kalp ritmini ölçmeye yarayan bu alet, göğüs bantları sayesinde interval egzersizi ve dinlenme sürelerinizi hesaplayabiliyor. Bu sayede cep telefonunuzun size koçluk yapmasını sağlayabilirsiniz. Wahoo’ya ait olan mobil uygulamalar sayesinde gerçek zamanlı analitik bilgilere ulaşabilir; ayrıca, egzersizi doğru yapıp yapmadığınızı takip edebilirsiniz.

Atlas akıllı bileklik


Bazen hiçbir şey düşünmeden spor yapmak isterseniz. İşte bu alet size rehberlik yaparak hedeflerinize daha kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Vücut hareketlerinizi algılayabilen ve kaç defa tekrarlandığını kayıt edebilen Atlas akıllı bileklik, egzersiz aralarında yapılan molaları ve kaç kere neyi yapmanız gerektiğini de belirtiyor.

Athos şortGenellikle resmi sporcuların tercihi olarak bilinen bu şortlar sayesinde adeta bir antrenörle çalışıyormuş gibi hissetmeniz mümkün. Şortta, hindistan cevizi büyüklüğünde bir çekirdek bulunur ve içeriğinde 12 sensör barındırır. Bu sayede kaslardan alınan bilgileri uygulamaya iletmekle kalmaz, gerçek zamanlı geri dönüşler de verir.