Seyahat hileleri


Seyahate çıktığımızda bazen üzerinde yeterince düşünmediğimiz eksiklikler tüm planlarımızı alt üst edebiliyor. Oysa ki sağlam bir kontrol listesiyle, son anda planlanan seyahatleriniz bile sorunsuz geçebilir. Seyahate çıkmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri göz önünde tutarak daha verimli bir gezi yapabilirsiniz. Bu yazımızı seyahatlerinizin mükemmel geçmesini sağlayacak seyahat hileleri konusuna ayırdık.

Seyahat hileleri

Otel yerine ev veya oda kiralayın


Özellikle son yıllarda otel fiyatlarının sürekli artmasıyla seyahat planları yaparken önceliğimiz otel seçimi olmaya başladı. Sektörde rekabetin iyice artmasıyla farklı platformlardan uygun fiyatlara otel bulmanın yanında oda ve ev de kiralayabiliyorsunuz. Büyük ve kasvetli otellere yerine oldukça ucuz fiyatlara, samimi ve konforlu evlerde konaklama imkanına sahipsiniz.

Seyahat etmeden önce bankanızla iletişim halinde olun


Pek çok kişi yurt dışı seyahatlerine çıkmadan önce kredi kartlarını yurt dışı alışverişleri için aktivite etmeyi unutur. Herhangi bir aksilik ihtimalini göz önünde bulundurarak seyahate çıkmadan birkaç hafta önce bankanızla iletişime geçin ve kartınızı yurt dışı kullanıma açık hale getirin.

Önemli belgelerin fotoğraflarını çekin ve yedek alanınızda saklayın


Yurt dışı seyahatlerine çıkarken pasaport kontrolleri sırasında her şeye karşı hazırlıklı olun.Vizeniz sorunsuz olarak çıksa bile gittiğiniz ülkede aklınıza gelmeyecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan sıyrılmak için belgelerinizin fotoğraflarını çekin ve flash diskinize atın. Böylece belgeleriniz kaybolsa bile sıkıntısız bir şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.


Eski kozmetik kutularınızı gizli cüzdan olarak kullanın


Ne kadar ülkeye gitmiş olursanız olun, her yeni seyahatinizde başınıza neler geleceğini asla bilemezsiniz. Böyle durumlarda bu hileden yararlanabilirsiniz. Bitmiş olan kozmetik ürünlerinizin kutusunu temizledikten sonra telefon, nakit, bozuk para, anahtar tarzı eşyalarınızı onun içine koyabilirsiniz.

Taşınabilir telefon şarjı edinin


Bazı seyahatlerde uçağa binmeden önce uzun süre bekleyebiliyoruz. Böyle zamanlarda ilk iş telefona sarılarak vakit geçirmeye çalışırız. Bu nedenle taşınabilir bir telefon şarjı cihazının yanınızda olması önemlidir. Böylelikle bekleme sırasında aklınıza takılan şeyleri not alabilir, internette yol tariflerine göz atabilir veya oyun oynayabilirsiniz.

Lokal restoran deneyinPek çok kişi seyahate çıktığında bilindik ve tanıdık yemekleri yemeyi tercih eder. Artık her yerde, her bütçeye uygun leziz yemeklere ulaşmak mümkün. Ayrıca ziyaret ettiğiniz ülkenin küçük sokaklarında mutlaka yöresel yemekler satan yerler vardır. Böylece çok para harcayıp lüks bir restoranda yemenize gerek kalmaz.