Kategoriler
Kişisel Bakım

Gözenek sıklaştırıcı maskeler


Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt isteyen herkes cildine gereken özeni göstermelidir. Cilt bakımına da gözeneklerden başlamalısınız. Çünkü, gözeneklerin açık olması cildinizin kötü görünmesine sebep olur. Düzenli olarak uygulayacağınız gözenek sıklaştırıcı maskeler ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Gözenek sıklaştırıcı maskeler

Bal ve yoğurt


Balın cilde olan faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Örneğin tedavi edici özelliği sayesinde, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bal ve yoğurdu bir kaba alın ve karıştırmaya başlayın. Ardından bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla  durulayın. Bu karışım sadece gözenekleri sıklaştırmakla kalmaz aynı zamanda cildinizdeki ölü hücrelerden cildinizi arındırır.

Salatalık ve gül suyu


Öncelikle, bir salatalığın suyunu çıkarın ardından bu suyu bir kaba aktarın ve içerisine birkaç damla gül suyu damlatın. Karışımı yüzünüze sürüp yaklaşık 20 dakika bekletin. Son olarak soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Şeker, limon suyu ve bal2 yemek kaşığı kadar şeker, limon suyu ve balı bir kapta karıştırın. Ardından, maskeyi yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez olmak üzere rutininize eklemeniz gerekir.

Yumurta akı, limon ve yulaf ezmesi


Yüzüne maske uygulayan her kadın bilir, yumurta akı gözeneklere çok yardımcı olmaktadır. 2 yumurta akı, yarım limon ve yulaf ezmesini macun kıvamına getirmek için karıştırın ve yüzünüze eşit olarak dağıtın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu maskeden iyi bir sonuç elde etmek için en az haftada 2 kere yapmanız gerekir.