Evde spor yapmak için spor aletleri


Kişilerin çoğunlukla fazla kilolarından kurtulmak istediklerinde spor yapmak akıllarına gelse de, aslında spor sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek düzenli yapılması gereken bir aktivitedir. Ancak bazen spor salonuna gidecek zamanınız veya bütçeniz olmayabilir. Böyle bir durumda hem uygun fiyatlı hem de fazla yer kaplamayan ve pratik kullanımlı spor aletleriyle evinizde de spor yapma şansınız olabilir. Bu yazımızda evde spor yapmak için spor aletleri konusunu ele alıyoruz.

Evde spor yapmak için spor aletleri

Pilates topu


Karın, denge ve esneme egzersizleri yaparken kullanılan oldukça geniş kapsamlı bir spor aletidir. Denge topu olarak da bilinir ve genellikle kadınlar tarafından karın kaslarını çalıştırmak için kullanılır. Sırt ve karın bölgesi için de oldukça idealdir.

AB Wheel

Karın egzersizi ve denge üzerine kurulu bir alettir. Başlangıç seviyesinde olanlar için önerilmez. İleri seviye iseniz evinizde bu aletten bulundurabilirsiniz.

Ağırlık setiAğırlık setleri genellikle kas geliştirmek isteyen insanlar için idealdir. Başlangıç için 1 ila 3 kilo aralığındaki ağırlıklar sizin için yeterli olacaktır.

Atlama ipi


Çocukluktan sonra atlama iplerini boş vermiş olabilirsiniz. Fakat cardio yapmaya yeterince zaman ayıramayanlardansanız evinizde bir tane bulundurmanız gerekir. 10 dakikalık aralıksız ip atlamanın yarım saatlik koşuya eş olduğunu biliyor muydunuz?

Pilates bantları


Pilates bantlarını ağırlık setine diğer bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Farklı dirençteki bantlar kas geliştirmenize yardımcı olur ve vücudunuzda bulunan kaslar çok daha güçlü hale gelir. Üstelik hafif oldukları için tatile gittiğinizde yanınıza da alabilirsiniz.

Barfiks barıBarfiks en zor egzersiz hareketlerinden biridir. Fakat çok basit bir kapı düzeneğiyle evinizde barfiks çekebilirsiniz. Örneğin kapıdan her geçişinizde birkaç defa…