Kategoriler
Kişisel Bakım

Erkekler için kişisel bakım


Güzellik ve kişisel bakım konusunda her ne kadar kadınlar daha bilgili ve ilgili olsa da, erkeklerin de kişisel bakımda karşı cinslerinden pek farkı kalmadı. Günümüzde erkekler kilo kontrolünün yanı sıra, tepeden tırnağa görüntülerinin her detayına özen göstermeye başladılar. Erkekler için kişisel bakım nasıl olmalı bu yazımızın konusu.

Erkekler için kişisel bakım

Gözlerinizi ihmal etmeyin


Unutmayın ki kadınlar, erkeklerin ilk olarak gözlerine bakıyorlar. Eğer sizin de herkes gibi yoğun iş temposu ya da ilerleyen yaş gibi nedenlerle gözlerinizin altında koyu halkalar oluşmaya başladıysa kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntemle bu sorunu kolaylıkla giderebilirsiniz. İnce dilimlediğiniz salatalığı alın ve yarım saat boyunca buzlukta beklettikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. Bu sayede koyu halkalardan kurtulabilirsiniz.

Cilt bakımını alışkanlık haline getirin


Cildinizin daima taze ve iyi görünmesini istiyorsanız bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz. Bu rutine sadık kalmanız gerektiğini de unutmayın. Erkek cildi kadınlara göre çok daha yağlıdır. Bundan kurtulmak için arındırıcı özellikli bir temizleyici kullanmanız şart. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi matlaştırmak ve gözeneklerinizi sıklaştırmak için cildinizle uyumlu bir tonik kullanabilirsiniz.

Bol bol su içinUzmanlara göre, günde en az 8-10 bardak su içmek, gençliğinize ve güzelliğinize yapacağınız en büyük yatırımdır. Saçtan başlayarak ayak tırnaklarınıza kadar güzel görünmek istiyorsanız günde en az 8-10 bardak su içmeye kendinizi alıştırmalısınız.

Ne yediğinize dikkat edin


“Ne yerseniz osunuz” lafının doğruluğunu hiç şüphesiz herkes biliyordur. Sadece birkaç kilo fazlanızı vermek veya bir süreliğine kas oranınızı artırmak için diyetisyenlerle görüşebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle tüketeceğiniz yeşil, turuncu ve mor renkli antioksidan içerikli besinler saç tellerinizi güçlendirir ve bununla da kalmayıp cildinizi daha sağlıklı hale getirir.

Disiplinli olun


Nasıl antrenman rutininize sadık kalıyor ve ne olursa olsun aksatmıyorsanız, konu kişisel bakım olunca da yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat etmelisiniz. Bunları düzenli olarak uygularsanız zamanla sonuç aldığınızı göreceksiniz.