Takım elbise giyerken nelere dikkat etmeli?


Takım elbiseler her erkeğin dolabında olması gereken en şık kıyafetlerdir. Fakat
bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekir… Örneğin takım elbiseyle kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız doğru bir seçim yapmalı ve giyerken bazı kurallara dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda takım elbise giyerken nelere dikkat etmeli konusunu ele alıyoruz.

Takım elbise giyerken nelere dikkat etmeli?

Kaliteli kumaş


Takım elbise alırken vücut ölçüleriniz veya hangi marka seçtiğiniz önemlidir. Ama öncelikli dikkat etmeniz gereken şey kumaşıdır. Kaliteli kumaşlardan tasarlanmış bir takım elbise üzerinize çok daha iyi oturacaktır. Bir de mevsim konusunda dikkatli davranın örneğin yazın kalın kumaşlar tercih etmeyin.

Vücudunuzu tanıyın


Vücudunuzu tanımak her daim önemlidir, tanımadığınız sürece neyin içinde rahat edeceğinizi veya neyin size yakışıp yakışmayacağını bilemezsiniz. Ayrıca kararınızı vermeden önce farklı kesimlerdeki takımlara şans vermeniz gerektiğini unutmayın.

Boyu doğru ayarlayın


Takım elbise seçerken, seçtiğiniz takımın ceketi pantolonunuzun kalça kısmını kapatacak kadar uzun olsun. Vücudunuz ne kadar fit olursa olsun kısa ceketler uzun ceketlerin klasik ve şık görüntüsünü yakalayamaz. Diğer yandan bel kısmı oturan uzun ceketler, çoğu erkeğin vücudunda oldukça hoş durmaktadır.


Profesyonellerden yardım alın


Eğer takım elbisenizin doğru durmadığını veya size uymadığını düşünüyorsanız, bir terziye gidip takımınızı üzerinize göre ayarlatmayı ihmal etmeyin. Çünkü üzerinize tam oturan bir takım elbise mükemmel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Hazırlığınızı önceden yapın


Eğer katılacağınız düğün veya toplantı tarzı bir etkinlikse, hazırlığınızı önceden yapın. Seçtiğiniz takım elbiseyi 2 gün önceden kuru temizlemeye verin, böylelikle zamandan da kar etmiş olursunuz.

Çok aksesuar kullanmayınModadan anlayan insanlara göre takım elbiselerle birlikte kullanmanız gereken maksimum aksesuar sayısı üçtür. Eğer 3 parçalı bir takım giydiyseniz, yeleğinizi de aksesuardan saymanız gerekecektir. Ayrıca aksesuarlardan birinin saat olması gerektiğini unutmayın.