Bacak boyunu uzun gösteren kıyafetler


Çoğu kadın kısa olmaktan şikayetçidir ve bu yüzden kendilerini uzun gösteren kıyafetler giymek isterler. Bacak boyunun uzun olması kişinin boyunu da daha uzun gösterir. Dolayısıyla uzun boylu gözükmenin bir yolu da bacak boyunu uzun gösteren kıyafetler giymekten geçer.

Bacak boyunu uzun gösteren kıyafetler

Kısa elbiseler

Bacaklarınızın ince ve uzun durmasını istiyorsanız kısa elbiseleri tercih edebilirsiniz. Midi ve uzun elbiselerin aksine kısa elbiseler giymeniz bacaklarınızı hem uzun hem de ince gösterecektir. Hazır yaz da gelmişken, istediğiniz renkte kısa elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılar

Neredeyse her kadın bilir ki topuklu ayakkabılar her kadının boy konusunda kurtarıcısıdır. Yüksek topuklular, olduğunuzdan daha zarif, çekici ve uzun durmanızı sağlar. Ayrıca, ten renginize yakın ayakkabılar giymek, bacağınızın nerede bittiğini belli etmediği için sizi hayli uzun gösterecektir.


Kalem etekler


Kalem etekler vücudu sarar ve sizi daha ince ve çekici gösterir. Üzerine giydiğiniz bluz veya gömleği eteğin içine sokabilirsiniz. Böylece, kalçanız daha yukarıda durur ve bacaklarınız da olduğundan daha ince ve uzun görünür.

Yüksek bel kıyafetler


Yüksek bel pantolon, kalem etekler gibi kalçanızı yukarıda tutar ve bacakların daha ince görünür. Topuklu ayakkabı giyemediğiniz zamanlar yüksek bel etek veya pantolonları tercih etmelisiniz. Geniş paçalı pantolonlar da sizi daha uzun gösterecektir.

Kısa şortlarYazın kadınların kurtarıcı olan kısa şortlar, hem sizi rahat etmenizi hem de bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlar.