Bacak inceltme egzersizleri


Bacakların başlıca kalınlaşma nedeni sağlıksız beslenme ve spor yapmamaktır. Eğer bacaklarınızı inceltmek istiyorsanız, yediklerinize dikkat etmeli ve egzersiz yapmalısınız. Aşağıda anlattığımız bacak inceltme egzersizleri ile kısa zamanda hayalinizdeki bacaklara kavuşabilirsiniz.

Bacak inceltme egzersizleri

Split squat


Bacaklarınızı kalça genişliğinde açarak dik durun, dambıllar elinizde olsun. Bir bacağınızla öne doğru bir adım atın ve her iki bacak 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde aşağı doğru alçalın. Önceki bacağın diz kapağının parmak ucunu geçmemesine dikkat edin. Doğrulun ve hareketi tekrarlayın.

Calf çalışması


Ayakta dik durun. Bacakları kalça hizasında ayarlayın. Her nefes verişinizde ayak topuklarınızı yerden kaldırın ve ayak parmaklarınızın üzerinde gövdenizi yukarı doğru itin.

Step upHerhangi sabit bir yüksekliğin önünde durun. Merdiven tırmanır gibi yükseltiye çıkın ve inin. Her yukarı adımda ayak değiştirin, kolları da adımınıza uygun olarak ileri gri sallayarak dengenizi sağlayın. Belirli bir tempoda egzersizi uygulayın.

Yana hamle (Lunge)


Ayaklar kalça hizasında olsun ve dik durun. Nefes verirken bir bacağınızla yana doğru genişçe bir adım atın (ayak parmaklarınız karşıya bakmalı). Bu esnada bir sandalyeye oturuyormuşçasına hafifçe aşağı doğru çömelin. Başlangıç pozisyona gelin, sonra diğer bacakla da uygulayın.

Lunge ve öne tekmeAyaklar kalça genişliğinde aralı, vücut dimdik olsun. Bir bacağınızla öne doğru geniş bir adım atın ver her iki bacak 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde aşağı doğru alçalın. Doğrulurken gerideki bacakla yukarı tekme atın.