Kategoriler
Kişisel Bakım

Koltuk altı kararması için doğal çözümler


O çok sevdiğimiz rengarenk ve birbirinden şık yazlık kıyafetlerimizi çoktan giymeye başladık. Fakat bazen jilet, terleme veya kalitesiz ağda gibi nedenlerden dolayı oluşan koltuk altı kararması istediğiniz kıyafetleri giymenize engel olabilir. Bu gibi durumlarda evde hazırlayabileceğiniz koltuk altı kararması için doğal çözümler ile kısa zamanda bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Koltuk altı kararması için doğal çözümler

Karbonat

Karbonat vücudun farklı bölgelerini beyazlatmak için genelde kullanılır. Koltuk altınızı beyazlatacak karışım için karbonatı suyla beraber karıştırarak macun kıvamına getirin ve koltuk altınıza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı yıkayabilirsiniz.

Aloe vera

Aloe vera jeli, cilt için adeta bir şifa kaynağıdır diyebiliriz. Koltuk altı, diz ve dirsekleri beyazlatmak için oldukça etkilidir. Ayrıca güneş yanıkları, kızarıklık, tahriş gibi cilt problemleri için de aloe veradan yararlanabilirsiniz. Aloe verayı koltuk altınıza uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve soğuk su yardımıyla koltuk altınızı yıkayın.

Limon


Limon, kabartma tozu gibi renk açıcı etkiye sahiptir. Düzenli olarak koltuk altınıza limon sürerseniz zamanla koltuk altınızın rengi açılmaya başlayacaktır. Eğer çok hassas bir cildiniz yoksa kararmış bölgelerinize bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Salatalık dilimleri

Salatalık, cilt için çok faydalı ve ferahlatıcı bir besin olarak bilinir. Kadınlar salatalığı birçok farklı metotla ciltlerine uygularlar. Bu uygulama için salatalığı dilimleyerek koltuk altınıza koyun ve masaj yapmaya başlayın. Düzenli uygulamada, koltuk altlarınızdaki değişimi kısa zamanda farkedeceksiniz.

Sirke


Sirke, vücudun kararan bölgeleri için oldukça kullanılan etkili bir malzemedir. Koltuk altınız için pirinç unu ve sirkeyi macun kıvamını elde edene kadar karıştırın. Ilık bir duş aldıktan sonra koltuk altınıza bu macunu uygulayabilirsiniz. Macunu yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra durulayın.