Ağız kokusu için doğal yöntemler


Kötü ağız kokusu sosyal bir stres unsuru olmasının yanı sıra sağlığınızı da olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır.  Sarımsak, soğan, kahve ve alkol gibi gıdalar ağız kokusunun en büyük sebebidir. Düzenli olarak diş fırçalamak sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olsa da bazen alternatif çözümlere ihtiyaç duyulabilir. Bu yazımızda, ağız kokusu için doğal yöntemler hakkında bilgi veriyoruz.

Ağız kokusu için doğal yöntemler

Doğal yoğurt


Probiyotikler açısından zengin natürel yoğurt yediğinizde ağız tadınızın daha iyi olduğunu anlayacaksınız. Ağız kokusunu engellemek için kahvaltıda ve öğleden sonra yoğurt tüketebilirsiniz.

Siyah çay


Siyah çayda bulunan polifenoller ağız kokusunu gidermede birebirdir. Polifenoller, ağızda bulunan kötü kokuyu yok etmesiyle bilinir. Ağız kokusunu gidermek için her sabah demlediğiniz çaydan faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan 1 yemek kaşığı siyah çay ve 1 bardak sudur. Suyu ısıtın, kaynamaya başladığını gördüğünüzde 1 yemek kaşığı siyah çayı ekleyin, 10 dakika demlenmeye bırakın. Kahvaltıdan önce bu karışımı içebilirsiniz.

Limon suyuLimon suyunun içinde doğal bir asit vardır ki bu asit ağız kokusundan ve ağızda bulunan enfeksiyonlardan sizi korumayı sağlar. İhtiyacınız olan malzemeler, 1 limonun suyu ve 1 bardak sudur. Limonun suyunu sıkın ve bir bardak sıcak suyla karıştırın. Günde iki ya da üç defa bu karışımla gargara yapın.

Maydanoz çayı


Bazı insanlar bu kötü kokuyu gidermek için maydanoz sapı çiğnemektedir. Oysa ki maydanoz çayı içmek sizler için daha iyi tercih olacaktır. İhtiyacınız olan, 1 yemek kaşığı maydanoz ve 1 bardak sudur. Suyu kaynatın ve içine 1 yemek kaşığı maydanoz ekleyin. 10 dakika demlenmesini bekleyin ve soğuduktan sonra için.

Nane çayıNane çayı içmek, ağız kokusunu giderme konusunda en iyi yollardan biridir. Aynı zamanda bazı diş ve diş eti problemlerinin de önüne geçilmesine yardımcı olur. Gerekli malzemeler; 1 yemek kaşığı nane yaprağı ve 1 bardak sudur. 1 yemek kaşığı nane yaprağını kaynattığınız suya atın. Soğuduğunda süzün ve için.