Kategoriler
Çocuklar

Başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme


Öncelikle başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulamasının normal şartlarda etik olmayacağını vurgulamamız gerekiyor. Bu uygulama kötü amaçlarla değil çocuğunuzu veya bir yakınınızı koruyup kollamak için kullanılmalıdır. Örneğin çocuğunuz dışarıya çıktığında nerelere gittiğini, kimlere çağrı yaptığını / arama aldığını ve mesajlaştığını onun akıllı telefonuna el sürmeden alabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirilen ve ücretsiz olan bu uygulama sayesinde gözünüz arkada aklamadan sevdiklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

İlk başta da belirttiğimiz gibi Android’de başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulaması kötü amaçlar için kullanılmamalıdır. Çocuklarınızın nerede zaman geçirdiğini izleyebilir ve sağlığından endişe ettiğiniz yaşlıları bu şekilde takip edebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak özel hayatlara müdahale etmemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme

Android’de başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulaması root gerektirmiyor. Oldukça sade bir arayüze sahip olmasının yanı sıra rahatsız edici reklamlar içermiyor. Uygulamayı ilk olarak takip etmek istediğiniz akıllı telefona yüklemeli ve uygulamanın istediği izinleri sağlamalısınız. Casusluk amacı ile kullanılmaması için uygulama çalıştığında bildirim çubuğunda bir simge çıkıyor. Bu simgeyi kaldırma seçeneği bulunmuyor.

Öncelikle Android’de başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulamasına giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekiyor. Bu şifre ile uygulamanın web tabanlı izleme arayüzüne de erişebiliyorsunuz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra SMS’ler, çağrılar ve konumlar arasında hangi bilgilerin web tabanlı arayüz üzerinden izlemek istediğinizi seçin. son olarak kaydedin ve çıkın. Akıllı telefonda yapmanız gerekenler bu kadar.


Android’de başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulamasının web tabanlı arayüzüne ulaşmak için bu adresi kullanabilirsiniz; https://remote-sms-call-gps-tracker.com/ . Akıllı telefonunuza kurulum yaparken kullandığınız e-posta ve şifre ile bu arayüze de giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda kullanıma dair bilgiler karşınıza getirilecek. Örneğin yukarıdaki ekranda dokuz adet SMS gelmiş, iki adet de çağrı görüşmesi yapılmış. Sıklığı artırmak ve anlık olarak güncelleme yapabilmek mümkün. Bunların yanı sıra uygulama ve akıllı telefonun bağlantısını ve pil yüzdesini izleyebiliyorsunuz.

Android’de başka bir akıllı telefonu izleme ve kontrol etme uygulaması konum takibi konusunda da kusursuz diyebiliriz. Aynı konut içerisinde değiştirdiğiniz yeri bile anlık olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca Google Maps üzerinden yani haritadan da rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Böylece gidilen cadde ve sokağı, ek olarak geçirilen vakti görebilirsiniz.

Uygulamayı telefonuna yüklediğiniz kişi bildirim simgesindeki simgeden rahatsız olursa yani sizin onu takip ettiğinizin farkına varırsa Android’de başka bir akıllı telefonu izleme / kontrol etme uygulaması bildirim çubuğundaki simgeyi kaldırma şansınız olmadığını en başta söylemiştik. Akıllı telefonunuzun ayarlarından uygulamanın bildirim ayarlarına girerek bu simgeyi kapatabilirsiniz. Ayrıca uygulama kapatılsa bile çalışmaya devam ediyor ve akıllı telefon yeniden başlasa bile aksamadan görevini yapmaya devam ediyor. Son olarak bu uygulamayı kötü amaçlar için kullanmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.