Kategoriler
Seyahat

Ucuz tatil yapmanın sırları


Bütçeniz kısıtlı bile olsa ucuz ama kaliteli bir tatil yapmak aslında hiç de zor değildir. Bunun için öncelikle planlarınızı erkenden yapmalı ve rezervasyon aşamasına geçmeden araştırma yapmaya biraz zaman harcamalısınız.  Ucuz tatil yapmanın sırları hakkındaki detayları yazımızın devamında anlatıyoruz…

Ucuz tatil yapmanın sırları

Uçak biletini erken alın


Tatilden bir hafta önce aldığınız uçak biletlerinin pahalı olması çok normaldir. Tatil planlarınızı önceden yaparak uçak biletlerinizi erkenden alırsanız normalde ödeyeceğiniz rakamın yarısını bile ödeyebilirsiniz.

Otel karşılaştırması yapın


Tıpkı uçak biletlerinde olduğu gibi bazen otel fiyatlarında da indirimler olabiliyor. Hatta bazen, özellikle yazın, otel dolmazsa veya son dakika iptalleri olmuşsa en iyi otellerin fiyatlarında bile düşüş yaşanabiliyor. Bu yüzden rezervasyonunuzu yapmadan önce otel alternatiflerini internet üzerinden karşılaştırmalısınız.

Otel için erken rezervasyon yaptırın”Çok turistlik yer değil, sadece tatil yöresi, pek insan yok.” diye düşünmek doğru olmayabilir. Çünkü çok lüks ve konforlu oteller olmasa da büyük şehirlerdeki veya merkeze yakın otellerin özellikle hafta sonları yüksek fiyatlı ve oldukça kalabalık olma ihtimali var. Dolayısıyla fiyatlar yükselmeden erken rezervasyon imkanlarından faydalanmaya bakın. Geç kalmanız durumunda sezonda yer bulmakta sıkıntı çekme ihtimaliniz de yüksek.

Sezon sonu tatili


Sezon ortasında tatil yapmak sizlere pahalı gelebilir, o halde neden sezon sonunda tatile çıkmıyorsunuz? ”Aman Eylül’de Ekim’de denize mi gireceğim” demeyin, çünkü Güney sahillerimiz bu aylarda da Ağustos sıcağına sahip.

Her şey dahil otelde kalmanıza gerek yok


Her şey dahil otelde konaklamak zorunda mısınız? Tabii ki değilsiniz. Her akşam veya her sabah otelde yiyip içmiyorsanız ve vaktinizi sürekli olarak dışarıda gezerek değerlendiriyorsanız yarım pansiyon konaklama seçeneklerini de değerlendirin.

Devremülk seçeneği


Otel ve pansiyon konaklaması yerine devremülk kiralayabilirsiniz. Devremülkün en önemli avantajı uygun bir fiyata ev ortamı oluşturmasıdır. Özellikle Bodrum ve Antalya yakınlarında devremülk alternatifi çoktur.