Kategoriler
Kişisel Bakım

Makyaj hileleri


Kadınlar güzelliklerini ön plana çıkarmak ya da küçük kusurlarını kapatmak için makyaj yaparlar. Her kadının da kendine özgü bir makyaj stili vardır fakat makyajla ilgili uygulamaların ne kadar doğru yapıldığı tartışılır. Oysa kusursuz görünümü yakalamak için bazı hileleri bilmek gerekir. İşte bu yazımızın konusu o çok merak edilen makyaj hileleri

Makyaj hileleri

Oje


Açık renkli bir oje sürecekseniz ve dikkat çekmesini istiyorsanız, sizlere önerimiz önce tırnaklarınızı beyaz oje sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından, istediğiniz rengi sürün, böylece ortaya çok daha dikkat çekici tırnaklar çıkacaktır.

Parlak gözler


Aynı kural göz makyajları için de geçerlidir. Beyaz göz kalemini alıp göz kapağınızın üzerine nazikçe uygulayabilirsiniz. Bu işlem göz farınızın pigmentlerini yoğunlaştıracak ve bununla kalmayıp rengini daha parlak gösterecektir.

Maskara


Maskarayı yukarı doğru sürmek yerine yerine burnunuza doğru sürün. Bu, kirpiklerinizi dolgun yapar. Ayrıca gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Kolay göz makyajı


Göz kalemiyle her iki gözünüzün kapağına eğimli bir hashtag çizin. Böylelikle, göz makyajınızı taşmadan ve bozulmadan yapmış olacaksınız.

Kaşlar


Kaşlarınıza daha kalkık ve hafif kavisli bir görünüm kazandırmak istiyor musunuz? O halde kaşlarınızın altına biraz beyaz far sürebilirsiniz.

Dolgun dudaklar


Küçük ve dolgun olmayan dudaklara sahipseniz bu önerimiz tam da siz göre. Dudaklarınızın daha dolgun ve çekici olması için, açık renkli dudak kalemi kullanabilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünecektir.