Balayı yeri önerileri


Evlendikten sonra hem yorucu temponun ardından biraz dinlenmek, hem de baş başa güzel vakit geçirmek için balayı yapmak her çiftin en doğal hakkıdır. Bazı çiftler gidecekleri balayı yerini aylar öncesinden araştırırken, bazıları ise son vakte bırakabiliyor. Yeni evlenen çiftlerin rahat, huzurlu ve mutlu hissetmelerini sağlayacak balayı yeri önerileri bu yazımızın konusu…

Balayı yeri önerileri

Amalfi Kıyıları, İtalya


Dik yamaçlara kurulmuş olan tertemiz bir bölge, denize bakan rengarenk kasabalar, araba trafiğine kapalı sokaklar, turkuaz koylar… Komşusu Napoli’den etkilenmiş olan mükemmel mutfağıyla yemeklerinin tadına doyamayacaksınız. Güzel şaraplar, güzel sofralar ve birçok doğal güzellik arıyorsanız burası tam sizlere göre. Bu rotayı biraz pahalı, doğal, müthiş deniz ürünleri cenneti, sade ve zarif olarak niteleyebiliriz.

Karadağ


Hem bir Avrupa ülkesi, hem de vizesiz olmasını isterseniz seçenekler haliyle daralabilir. Bize soracak olursanız aralarındaki en iyi şık tabii ki Karadağ. Peri masalı ortaçağ köylerini mi yoksa Adriyatik’in güzel koylarını mı, hangi güzelliğini anlatsak  bilemedik. Üstelik İstanbul’dan başkente uçmak sadece 1,5 saat sürüyor. Ülkenin denizi ve tarihi dokusu Hırvatistan’a benziyor olabilir, ama açıkçası Hırvatistan birkaç konuda daha gelişmiş bir ülkedir. Balayında tüm çiftler iyi servis almak, şık yerlerde yemek içmek ister. Bu yüzden burası sizler için iyi bir seçenek olacaktır.

Bali


Hem yazın balayına çıkmak, hem de tropik bir yerlere gitmek isteyenler için en iyi seçeneklerin başında Bali gelir. Fakat özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında bu adanın hem aşırı sıcak hem de çok kabalık olduğunu belirtmek isteriz.


Yucatan Yarımadası, Meksika


Yucatan Yarımadası’nın inanılmaz yükselişini mutlaka fark etmişsinizdir. Maya kalıntıları, cenoteler, plajlar, adalar, tacolar, burritolar buranın özeti diyebiliriz. Yucatan Yarımadası’nın genelde en sevilen rotaları şu bölgelerdir: Kukulkan Piramidi, Valladolid Kasabası ve Playa del Carmen.

JamaikaAklınıza kolay kolay gelmeyebilir ama burası Küba’ya sadece 150 kilometre mesafede olan bir ada ülkesidir. Hindistan cevizi ağaçlarının yanı sıra lüks otelleri de bulunmaktadır. Her bölgede ve otelde o bölgeye özel egzotik tatlar bulmanız mümkün. Fiyatlar diğer bölgelere göre yıl boyunca çok daha uygundur Fakat bu bölgede ara sıra kasırga olabildiği için bu riski göze almanız gerektiğini gözardı etmeyin.