Topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür?


Topuku ayakkabıyı sevmeyen kadın yok gibidir. Fakat bazen hem rahatsız olduklarından hem de topuklu ayakkabıyla yürümekten korktuğunuz için giymekte tereddüte düşebilirsiniz. Bu yüzden de çok sevseniz bile de düz tabanlı ayakkabılar giymeyi tercih edersiniz. Yüksek topuklar üzerinde daha rahat adımlar atmanın bazı püf noktaları vardır. Bunları topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür başlıklı yazımızda anlattık.

Topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür?

Küçük adımlar atın


Topuklu ayakkabı giyen kadınların en büyük hatalarından biri de hızlı yürümek ve büyük adımlar atmaktır. Fakat, bu ani bir kazaya sebebiyet verebilir ve bileğinizi burkabilirsiniz. Bu yüzden, her ne olursa olsun daima küçük adımlar atın ve elinizden geldiğince yavaş yürüyün.

Vücudunuzu geriye verin


Topuklu ayakkabıyla yürürken hızlı yürümemeli ve büyük adımlar atmamalıyız ama bu tabi ki yeterli değil. Buna ek olarak yapacağınız bir diğer şey vücudunuzu hafifçe geriye atmak olacaktır. Yani, başınızı ve sırtınızı biraz geriye vermelisiniz. Nedeni ise, topuklu ayakkabılar giydiğiniz sürece zaten vücudunuz ileriye yönelme eğiliminde olacaktır buna da dikkat etmelisiniz.


Hedefe odaklanın


Bu maddeyi maalesef ki çoğu kadın unutur veya yapmamayı tercih eder ama bu bir hatadır. Ayaklarınıza veya yola bakmak yerine gittiğiniz hedef bölgeye bakmalısınız. Örnek verecek olursak oturacağınız masaya veya gideceğiniz bir mağazaya doğru odaklanın.

Ayakkabılarınızın size uygun olduğuna emin olunAyakkabı satın almak istiyorsanız bunun için en uygun zaman dilimi akşam saatleri olacaktır. Çoğumuz gün boyu çalışırız veya birtakım yerlere gitmemiz gerekir. Böyle bir günün sonunda ayaklarımız şişmiş hale gelir. Dolayısıyla akşam saatlerinde ayaklarınız için daha rahat ve uygun ayakkabılar seçebilirsiniz.