Kategoriler
Seyahat

Seyahat etmeyi sevenler için meslekler


Seyahat etmek bir tutkudur. Bazı insanlar bu tutkuyu bir avantaja çevirir ve ona göre meslek seçerler. Seyahat etmeyi meslek haline getirebilen insanların diğer taraftan para da kazanabilme gibi bir şansları olur. Böyle bir yaşam tarzı size de cazip geldiyse seyahat etmeyi sevenler için meslekler konumuza mutlaka göz atın…

Seyahat etmeyi sevenler için meslekler

Danışman


Problem çözme konusunda profesyonel iseniz ve sürekli seyahat etmek istiyorsanız danışmanlık yapmayı düşünebilirsiniz. Danışmanlar, çeşitli şirketlerde pazarlama, insan kaynakları gibi birçok konuda tavsiye verirler. Bu işi yapmak için sadece tek bir şirkette çalışma gibi bir zorunluluğunuz da yoktur. Danışmanlık yaparken, yurt dışına çıkabilir ve yardımınıza ihtiyaç duyan şirketleri ziyaret edebilirsiniz.

Hostes ve pilot


Hem seyahat edip hem para kazanmak konusunda hostes ve pilotun üstüne yoktur. Eğer pilot veya hostes olmaya uygunsanız ve seyahat etmeyi seviyorsanız seçeceğiniz meslekler bunlardan biri  olabilir. Böylece hem dolgun bir maaşınız olur, hem de havayolu şirketinizin seçtiği en iyi otellerde konaklayabilirsiniz. Bir düşünün New York, İngiltere, İtalya gibi ülkelere gitmek sizin için çalışmak anlamına geliyor…

Seyahat bloggerıHani, rüya gibi bir iş tanımı vardır ya işte ondan bahsediyoruz. Bir seyahat bloggerı olmak hayatın her aşamasında size avantaj sağlayabilir. Hem dünyayı geziyorsunuz hem de yaşadığınız ve gezdiğiniz yerleri sitenizde sergiliyorsunuz. Bunlarla da kalmayıp ün sahibi oluyor ve gittiğiniz pek çok yerde VIP muamelesi görüyorsunuz.

Arkeolog


Elbette ne kadar seyahat edebileceğinize göre ülke görme imkanınız daralıyor veya artıyor olabilir. Bu mesleğe erişmek içinse sadece elinizde lisans bulundurmanız lazım. Tarihe ve kültürel eşyalara ilginiz varsa bu meslek sizin için çok iyi bir tercih olabilir. Yalnız arkeologların evlerinden uzun süre ayrı kalmayı göze almaları gerektiği gibi bir gerçek vardır. Son olarak üzülerek belirtmek isteriz ki ülkemizde bu mesleğin değeri fazla bilinmemektedir.

Muhabir

Her muhabir tabii ki bol bol seyahat ediyor diyemeyiz.  Fakat muhabiri olduğunuz gazete veya kanalın farklı noktadaki şubesinde çalışmak sizler için eğlenceli olabilir. Bunun yanı sıra uluslararası bir kanalda muhabir olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yabancı dil bilmeniz ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olmanızdır.