2018 gelinlik modası


Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen New York Moda Haftası’ndaki defilede ünlü tasarımcıların sergiledikleri gelinlikleri göz doldurdu. Defilede özellikle çiçekli detaylara sahip modeller ve  pelerinli gelinlikler akıllarda yer etti. Birbirinden göz alıcı sayısız gelinliğin sergilendiği defilenin en çarpıcı modellerini sizler için derledik. İşte karşınızda  2018 gelinlik modası…

2018 gelinlik modası

Dantel gelinlikler


Dantel modeller her dönem en gözde  gelinlikler arasında yer almıştır. Neredeyse her sene karşımıza çıkan dantel gelinlikler bu sene biraz daha iştihamlı. Ünlü moda tasarımcıları adeta bu defa gelinliklerde dantel kullanımında sınır tanımamış.

Bohem model gelinlikler


Kadınlar son yıllarda kabarık ve prenses modeller yerine bohem modelleri tercih etmeye başladılar. Yeni sezonun bolca özgünlük, zarafet ve farklılık içeren bu gelinlik türü gelin adayları tarafından en fazla ilgi gören modellerde ilk sırada diyebiliriz.

İşlemeli gelinliklerBoncuk, kristal, inci gibi taşlar beyaz bir gelinlikle birleşince ortaya oldukça şık bir model çıkıyor. İşlemeli gelinlikler ışıltıyı sevenlerin ve işlemenin albenisine inanan gelinlerin zevkine hitap ediyor.

Pelerinli gelinlikler


Tasarımcılar 2018 koleksiyonlarında bu gelinlik modeline bolca yer verdi. Bu sıradışı gelinliğin pelerinin yerlere kadar olanının yanı sıra kol dirseklerine kadar gelenleri de mevcut. Yoğun işlemeleri olan bu pelerinler gelin adayları tarafından oldukça ağır ve gösterişli bulunuyor. Yalnız pelerin takmayı düşünüyorsanız duvak takmayı aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Çünkü her ikisini de kullanmak ortaya karmaşık bir görüntü çıkaracaktır.

Üç boyutlu çiçek aplikeleriGeçtiğimiz sezonlarda da karşımıza çıkan bu gelinlik türü, bu yılın gözdesi olmuş durumda. Bu gelinliği giydiğinizde uçuşan tül kumaşlarla adeta bir periye bürüneceksiniz. Peri masallarını aratmayan kır düğünleri için bu model mükemmel bir tercih olabilir.