Arabayla uzun yola çıkarken dikkat edilmesi gerekenler


Genellikle keyifli dakikalar geçirdiğimiz arabayla uzun yolculuklara çıkmak hepimizi oldukça heyecanlandırır. Yolculuğa çıkmadan önceki ufak tefek telaşlarımızı da saymazsak arabayla yolculuk, kuşkusuz yapılacak en eğlenceli ve keyifli yolculuk türüdür. Fakat öncesinde almanız gereken bazı tedbirler vardır. Arabayla uzun yola çıkarken dikkat edilmesi gerekenler konulu yazımızda bunlardan bahsediyoruz.

Aracınızı temizleyin

Yola çıkmadan önce arabanızı temizlemek sizin için iyi olacaktır. Peçete, yiyecek paketleri ve saç kılları gibi birçok maddeyi yolculuk öncesinde temizlemeniz gerekir. Böylelikle otururken rahatsız olmaz ve havasız kalma gibi durumlardan sıyrılabilirsiniz.

Playlist oluşturun


Herkes müzik dinlemeyi çok sever. Bazen araba yolculuğu yaparken gözümüz dışarıya dalar ve arkadan gelen müzik hepimizi çok rahatlatır. İşte bunun için zevkinize hitap edecek müzikleri alıp CD’nize yüklemeniz gerektiğini unutmayın. Özellikle sakin şarkılar seçmek iyi bir seçim olacaktır.


Atıştırmalık alın


Bazen hiç olmadık yerde karnımız acıkır ve yanımızda atıştırmalık hiçbir şey olmaz. Şehirler arası yollarda mola vermek için restoranlar olur ama bazen uzun bir süre boyunca restoranları yolda göremeyiz. Bu yüzden ani acıkmalar için yanınıza kraker, çerez ve bisküvi gibi atıştırmalıklardan almanız iyi olur.

Yanınıza uzun kollu kıyafetler alın


Uzun yolda bulunduğunuz bölge değiştiği hava durumunu önceden tahmin etmek zor olabilir. İşte bu yüzden yanınıza uzun kollu kıyafetler almanızda fayda var. Ulaşım araçlarındaki açık cam veya klimadan rahatsız olabilirsiniz. Uzun kollu kıyafetleriniz bu gibi durumlarda sizi herhangi bir hastalığa karşı savunacaktır.

Fotoğraf makineniz yanınızda olsunFotoğraf makinenizi yanınıza almak sizin için artı bir hareket olacaktır. Fotoğraf makineniz sayesinde yolda gördüğünüz değişik bitki,çiçek ve hayvanların ya da manzaranın mükemmel görüntülerini yakalayabilirsiniz.