Kategoriler
Kişisel Bakım

Kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler


Kaşlarınız bakışınızı ve yüzünüzü değiştirme özelliğiyle adeta yüzünüzü tanımlar. İnce ve seyrek kaşlar silik dururken kalın ve gür kaşlar ise daha çarpıcı bir görüntü yaratır. Kaşları kalınlaştırmak için kozmetik ürünlerin veya estetik müdahalelerin yanı sıra doğal ve bitkisel çözümlerden de yararlanılabilir. Yazımızda anlattığımız kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler ile istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler

Hint yağı


Bu işlemde ihtiyacınız olacak tek şey; organik hint yağıdır. Yapmanız gereken parmaklarınıza birkaç damla hint yağını dökmek ve sonrasında masaj yapar gibi kaşlarınıza sürmektir. Ardından, 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Bir makyaj temizleyicisiyle kaşlarınızı sildikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu işlemi günlük rutin olarak uyguladığınız sürece farkı göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı


İhtiyacınız olan malzemeler; hindistan cevizi yağı ve pamuktur. Pamuğu önce bir çubuğun başına geçirebilir veya direkt hindistan cevizi yağına batırabilirsiniz. Ardından pamuğu 2 dakika boyunca kaşlarınızda iyice yedirerek gezdirin. Ardından, sabaha kadar kaşlarınızı yıkamayın.

Zeytinyağıİhtiyacınız olan tek malzeme; sızma zeytinyağıdır. Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yapın. Birkaç saat boyunca böyle dursun, ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bunu her 2 günde bir uygularsanız istediğiniz neticeyi kısa zamanda almak mümkün.

Biberiye esansiyel yağı


İhtiyacınız olan malzemeler; biberiye esansiyel yağı, 1 çorba kaşığı jojoba yağı veya zeytinyağıdır. Jojoba yağı/zeytinyağını bir kaba doldurun ve biberiye esansiyel yağını ekleyin. Bu karışımı yaklaşık 5 dakika bekletin ve ardından kaşlarınıza bu karışımla masaj yapmaya başlayın. Ertesi sabaha kadar da yüzünüzü yıkamayın.