Kendi stilimizi nasıl keşfederiz?


Herkes özgün ve kişisel bir stile sahip olmak ister, ama bu göründüğü kadar kolay olmayabilir. Kendi stilini bulan kişiler her zaman hem zevklerine göre hem de kendilerine yakışan kıyafetleri giyinirler. Eğer siz de herkesten farklı olup kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız kendi stilimizi nasıl keşfederiz yazımız tam size göre.

Kendi stilimizi nasıl keşfederiz?

Kendi stilinizi bulmak için neler yapmalısınız?


Siz de herkes gibi kendinize özgün bir stil oluşturabilirsiniz. Böylece her sabah dolabınızı açtığınızda gördüğünüz her şeyi beğenip kolayca istediğiniz stilde giyinebilirsiniz. Kendi stilinizi keşfetmenin bazı adımları vardır fakat öncelikle, kendi vücut şeklinizi bilmeli ve buna göre kıyafet almalısınız.

Vücut şeklinizi bulma


En önemli şeylerden biri, vücudunuzun şeklini bilmek ve giydiğiniz zaman ”işte bu” diyebileceğiniz kıyafetlere sahip olmaktır. Vücut tipinizden emin değilseniz vücudunuzun kıvrımları görünecek şekilde fotoğraflarınızı çektikten sonra yakınlarınıza yollayıp fikirlerini alabilirsiniz. Vücut tipinizi belirledikten sonra sizle aynı vücuda sahip olan ünlülerin fotoğraflarına bakabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Kıyafetinize uygun aksesuar eklemekBu madde aslında stilinize imza atmak anlamına gelir. Kıyafetlerinize uygun aksesuarlar taktığınızda sizi siz yaptığını göreceksiniz. Gerçek bir stile sahip olanların uzaktan bile kendi stili olduğunu anlayabiliriz. Kimisi rengarenk rujlarını sürer, kimisi de çanta kullanır. Kendi stilinizi oluşturmanıza yardımcı olacak başlıca etkenlerden biri aksesuarlarınızdır.

Dolap temizliği yapın


Dönem dönem dolabınızda yapacağınız düzenleme ve temizleme, size çok daha pratik ve kullanışlı bir dolaba sahip olma fırsatını verir. Giymediğiniz kıyafetleri buldukça onları ya satmayı ya da ihtiyacı olan birine vermeyi düşünebilirsiniz.

Size uyan renkleri bulunSize uyan kıyafetlerin yanı sıra renkleri de ihmal etmemelisiniz. İnternet üzerinden kendinize yakışacak rengi bulmanın ipuçlarını, ardından da size uyan renkleri bulun. Yahut zamanınız varsa size uyan renkleri bulmak için farklı renklerdeki kıyafetleri deneyebilirsiniz.