Çocuklarda boy nasıl uzatılır?


Ebeveynler olarak bebeğimizi kucağımıza aldığımızdan itibaren en önem verdiğimiz ve merak ettiğimiz konulardan biri boyunun ne kadar uzayacağıdır. Çocukların boylarının uzaması için beslenmelerine dikkat etmek ve hem kas hem de boy uzamasına destek olacak egzersizleri yaptırmak önemlidir. Yazının devamında çocuklarda boy nasıl uzatılır sorusunun yanıtlarını irdeliyoruz.

Çocuklarda boy nasıl uzatılır?

Dengeli beslenme


Çocukların boylarını uzatmak için en öncelikli şart dengeli beslenmeleri. Gerçekten çocuklarınızın uzun olmasını istiyorsanız, hamburger, kola ve patates kızartması gibi yiyecekleri bir kenara bırakmalısınız. Ayrıca, abur cubur yerine de meyve tüketmeleri gerekir. Dengeli beslenmek çocuklarınızın genel sağlığını da yüksek tutar. Çocuklarınız her şeyden yeterli miktarda tüketmelidirler.

Esneme hareketleri

Esneme hareketleri çocuğunuz boyutunu uzatmakta çok etkilidir. Tabii bunların basit egzersizler olması gerekir, aksi takdirde kendilerine zarar verebilirler. Fotoğrafta gördüğünüz bu kolay hareketi çocuğunuzun her gün düzenli olarak yapmasını sağlayın. Bu egzersiz için 5 dakikasını ayırması yeterlidir.


İp atlamak


İp atlamak, birçok çocuğun sevdiği bir aktivite olmasının yanı sıra çocuğunuzun uzamasını sağlamak için egzersiz olarak kullanılabilir. Çünkü her atlayışta vücudumuzun kemikleri bir anlığına daha güçlü olur. Dolayısıyla çocuğunuzun bu egzersizi düzenli olarak yapması boyunun birkaç santim uzamasına yardımcı olur.

Yüzmek


Yüzmek, sağlık için en faydalı sporlardan biri olmasının yanında çocuğunuzun boyunun uzamasını sağlayacak harika bir egzersizdir. Çocuğunuz düzenli olarak bu egzersizi yaptığı takdirde kemikleri güçlenecek ve vücudu daha sağlıklı olacaktır.


Koşu yapmak


Vücut için en faydalı egzersizlerden biri olan koşmak vücudun kas ve kemik yapısının güçlenmesine destek olur. Çocuğunuzun daha uzun boylu olmasını istiyorsanız, her gün ona kendinizin de eşlik edeceğini söyleyerek koşmaya teşvik edin. Bu sayede koşmak onlar için daha keyifli bir deneyim olacaktır.