Kampta yapılabilecek aktiviteler


Sıradanlıktan ve günlük yaşamın zorluklarından uzaklaşmanın en eğlenceli yollarından biri kamp yapmaktır. Kamp yaparken doğayla iç içe olmak, açık havada uyumak ve kendi yemeğinizi hazırlayıp yemek oldukça heyecan verici olabilir. Kamp hayatı yeni aktiviteleri denemek ya da sevdiğiniz hobileri yapmak için de harika fırsatlar yaratır. Bu yazımızda kampta yapılabilecek aktiviteler hakkındaki önerilerimizle karşınızdayız.

Kampta yapılabilecek aktiviteler

Su aktiviteleri


Kampınız göl, nehir, deniz veya herhangi bir su birikintisine yakınsa, suda yapabileceğiniz eğlenceli pek çok aktivite vardır. Bunlardan bazıları heyecanlandırıcı, bazıları ise size sıkıcı gelebilir. Mayolarınızı giydikten sonra kendinizi serin sulara bırakmanın keyfini çıkarmak bile yeterli olabilir. Bunun dışında, denizde veya gölde balık tutabilir, su voleybolu oynayabilir ya da bir nehirde tekne ve kano gibi araçlarla ormanı gezebilirsiniz.

Spor ve fiziksel etkinlikler


Kamp sırasında yapılabilecek onlarca spor ve fiziksel aktivite vardır. Eğer canınız çok sıkıldıysa ve hem hareket edip, hem de eğlenmek istiyorsanız frizbi, ata binmek, futbol, beysbol, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak veya kaya tırmanışı gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Eğer kalabalık bir grupsanız, saklambaç gibi eğlenceli oyunlar da oynayabilirsiniz.


Doğa keşfi


Kampın en iyi yanlarında biri doğanın tam kalbinde olmaktır. Böyle bir ortamda doğanın derinliklerine inmeyi ihmal etmeyin. Eğer çevreyi gezmek istiyorsanız, gördüğünüz hayvanları izleyip fotoğrafını çekebilir, kozalak, değişik çiçekler, yabani meyveler toplayabilir ve yakacak odun aramaya çıkmak gibi birçok etkinlik yapabilirsiniz.

Çadır oyunlarıBazen hava durumu istediğiniz gibi olmayabilir, bu nedenle açık havanın haricinde çadırda da oyalanmak zorunda kalabilirsiniz. Yağmurlu günlerde çadırda hiçbir şey yapmadan oturup beklemek yerine kendi başınıza kitap,dergi okuyabilir, örgü veya çizim yapabilirsiniz. Grup halindeyseniz arkadaşlarınızla şarkı söyleyebilir, kart oyunları, satranç gibi masa oyunlarıyla zaman geçirebilir veya muhabbet eder, hatta birbirinize korkutucu hikayeler anlatabilirsiniz. Teknolojiden uzak kalamayanlardansanız da bilgisayarınıza indirdiğiniz filmleri de izleyebilirsiniz.