Kategoriler
Sağlık

Sırt ve omuz sivilceleri için doğal çözümler


Sırt ve omuz sivilceleriniz sadece görünüşünüzü bozmaz, aynı zamanda kendinize olan güveninizi de etkiler. Sayıca fazla olmaları durumunda dayanması zor kaşıntılara da neden olabilir. Bu yazımızda sırt ve omuz sivilceleri için doğal çözümler hakkındaki önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Sırt ve omuz sivilceleri için doğal çözümler

Sivilce nedenleri nelerdir?

Tıpkı yüzünüzde olduğu gibi, sırtınızda da sebum salgılayan birçok yağ bezleri bulunur. Sebum sırtınızın kıl foliküllerinde ölü deri hücreleriyle bir araya geldiğinde, sırttaki sivilcelere neden olur. Fakat bunlar tek neden değildir; buna ek olarak yağlı cilt, ölü cilt hücreleri, akneye neden olan bakteriler, kepek, hormonal dengesizlikler, lazer tedavileri, tıraş veya ağda da diğer sebepler arasındadır.

Çay ağacı yağı


Çay ağacı bakımı sırt ve omuz sivilcelerinizden kurtulmak için mükemmel bir çözümdür. İhtiyacınız olan malzemeler; 7 damla çay ağacı yağı ve 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağıdır. Uygulaması için bir kaba 7 damla çay ağacı yağını damlatın ve 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağıyla beraber karıştırın. Karışımı sivilceden muzdarip olan sırt veya omuz bölgesine sürün. Bir gece boyunca bu bölgede bekletin ve ertesi sabaha kadar yıkamayın. Tedavinin sonuç vermesi için, bu işlemi 1 haftalık bakım rutini olarak uygulamanız gerekir.


Epsom tuzu


Bu bakım kürü için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 bardak epsom tuzu ve 1 kap sudur. Suyla dolu kaba, epsom tuzunu dökün ve karıştırın. Ardından küçük bir sünger kullanarak omuz bölgenizde veya sırt bölgenizde süngeri gezdirin. Bunu günlük rutin olarak uyguladığınız takdirde çok daha çabuk sonuca varabilirsiniz.

Sarımsak


Bu bakım içinse ihtiyacınız olan tek şey sarımsak. Sarımsakların kabuklarını çıkarın. Kabuklarından kurtulan sarımsakları bir kap suyun içine atın. 30 dakika boyunca bu şekilde beklettikten sonra omzunuzda veya sırtınızda sarımsakları gezdirin.