90’ların modası geri döndü


90’lı yıllarda modaya tam olarak dönüşmüş bir stil aslında yoktu. Genellikle nasıl rahatsak öyle giyinirdik. Ancak, günümüzün trendlerine baktığımızda o yılların modasının geri döndüğünü anlayabiliyoruz. Belki 90’ların modası geri döndü dediğimizde kafanızda çok net bir şeyler canlanmamış olsa da birazdan karşılaşacağınız örneklere ne kadar aşina olduğunuza siz de şaşıracaksınız.

90’ların modası geri döndü

Deri ceketler


2000’li yılların başında pek tercih edilmeyen deri ceketler son zamanlarda tekrar eski popüler günlerine geri döndü desek yanlış olmaz. Deri ceketler biraz pahalı olsa da kombinlediğiniz kıyafete göre ister spor ister oldukça şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kim bilir, bundan sonra daha kaç kere  deri ceketler hayatlarımıza girip çıkacak…

Tulumlar


90’larda çıkmış ve modasını asla yitirmemiş tulumlar yarattığı sempatik görüntüyle yaz kış demeden tercih edilir. Vintage akımıyla birlikte moda dünyasına giren ve son zamanlarda hepimizin hayatına geri dönen tulumların hem uzun hem de kısa modelleri vardır. Üstelik altına giyeceğiniz topuklu ayakkabıyla çok çekici bir havaya bürünmeniz bile mümkün.


Boru paça pantolon


Boru paça pantolonu eskiden erkekler daha çok giyse de günümüzde kadınların kalbini de çalmış bulunmakta. Eğer karın bölgenizde fazlalığınız bulunmuyorsa yüksek bel boru paça pantolonlarla vücudunuzun hoş kıvrımlarını gösterebilirsiniz.

Denim ceket ve gömlekler


Denim parçalar bir kıyafet listesi yaptığınızda mutlaka listeye dahil edilmesi gerekenler arasındadır. Bir zamanlar çok giyilirken tam modası bitti derken tekrar trend haline gelen denim kıyafetlerin en güzel taraflarından biri her tarz etek ve pantolonla giyilebilmeleridir.


Sırt çantası


Sırt çantaları özellikle 90’larda popüler olan ve gitgide gelişen bir trenddir. Okul ve seyahat için en kullanışlı çanta modeli olmasının yanında artık günlük hayatta da çok tercih edilen  bir model haline geldi. Eskiden daha çok kumaştan yapılan sırt çantalarının günümüzde en popüler modelleri ise deriden yapılıyor.