Makyaj nasıl temizlenir?


Makyaj pek çok kadın için vazgeçilmezdir. Bazen kadınlar makyajlarını temizlemeye üşenir ve bunun bir problem olmayacağını düşünürler. Oysa ki bu büyük bir hatadır, çünkü makyaj ne kadar çok yüzünüzde kalırsa o kadar çok cildinize zarar verir. Makyaj temizlemenin bazı kolay yolları vardır. Makyaj nasıl temizlenir başlıklı konumuzda bunlardan bahsediyoruz.

Makyaj nasıl temizlenir?

Göz makyajını temizlemek


Göz makyajınızı silmek için göz makyajı temizleyiciniz ve pamuk eşliğine göz makyajınızı silebilirsiniz. Şişenizi iyice çalkalamayı unutmayın. Su geçirmez maskara veya çıkmayan bir makyaj kullanıyorsanız, yağ bazlı bir temizleyici kullanın. Yağ bazlı temizleyici, su geçirmez makyajı çıkaracaktır.

Allık temizleme


Kuruyan cildinize günlük yüz temizleyicinizle yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın. 45 saniye boyunca bu işlemi uygulayın ve makyajın kalmadığından emin olun. Ardından yüzünüzü yıkayın.


Ruj temizlemek


Vazelin kullanarak basit bir şekilde rujunuzdan kurtulabilirsiniz. Parmaklarınıza vazelin sürün ve dudaklarınıza hafifçe baskı uygulayarak parmaklarınızı gezdirin. Bu sadece rujunuzu tek bir seferde çıkarmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda dudaklarınızı nemlendirir.

Ruju temizlemek için alternatif bir yöntem dahaDiş macununuzu diş fırçanıza sürün. Ardından dudaklarınızda diş fırçanızı narin bir şekilde gezdirin. Eğer çok bastırırsanız çatlamış dudaklara sahip olursunuz. Bu yüzden, bu işlemi yaparken çok dikkatli olun.