Gelinler için rahat ayakkabı modelleri


Bir kadının hayatındaki en değerli anılarından biri düğünüdür. Bu büyük günde giyeceği gelinliğin nasıl bir model olacağı ve gelinliği tamamlayacak olan ayakkabı çok önemlidir. Gelinliğin altına topuklu ayakkabı giymek bir zorunluluk olmasa da çoğu kadın genellikle gelinliğini havalı bir topuklu ayakkabıyla tamamlamak ister. Fakat maalesef gelinler düğün günü hem düğün telaşı yüzünden hem de tören ve dans sırasında hep ayakta oldukları için oldukça yorulurlar. Bu yüzden ancak gelin ayakkabıları rahat olduğu takdirde düğün boyunca kendilerini iyi hissedebilirler. Gelin olacaklar için derlediğimiz gelinler için rahat ayakkabı modelleri bu yazımızın konusu…

Gelinler için rahat ayakkabı modelleri

Gümüş ayakkabılar


Gelin ayakkabılarının en klasik rengi tabii ki de beyazdır ama artık bu alışkanlığın kırıldığını söyleyebiliriz. Son yıllarda daha yüksek topuklu ve gösterişli olan gümüş ayakkabılar en çok tercih edilenler arasında olmaya başladı. Özellikle gelinliğe çok yakışan bu ayakkabılar oldukça şık duruyor. Eğer gelinliğinizin boyu ayak bileğinize kadarsa veya balık modelse bu ayakkabı uygun bir tercih olacaktır.

Şeffaf beyaz ayakkabılar


Eğer uzun gelinliğinizin altına giydiğiniz topuklu ayakkabılarla düşmekten korkuyorsanız bu ayakkabıyı düğün günü tercih edebilirsiniz. Genellikle alçak topuklu olan bu ayakkabı gelinlerin gözdesi olmuş durumda. Ayrıca kır düğünü yapacaklar için en uygun ayakkabı modellerinden biri diyebiliriz.

Alçak topuklu ayakkabılarGenellikle kapalı alanlar için tercih edilen bu modelle kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Çünkü gelinliğe uygun düşük topuklu bir ayakkabıyla zeminde kayma korkusu yaşamazsınız. Alçak topuklu ayakkabılar uzun gelinlik modelleri için tercih edilir, çünkü yüksek topuklu ayakkabılar, dans ederken düşmenize sebep olabilir.

Beyaz kama ayakkabılar


Eski dönemlerde de kullanılan ve popülerliğini asla yitirmeyen bir modeldir. Rahatlık konusunda oldukça güven verir ve örneğin sahil düğünleri için vazgeçilmezdir. Farklı bir düğün istiyorsanız bu ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Günümüzde değeri fazla bilinmese de oldukça şık bir modeldir.

Dantel örgülü ayakkabılarDantel işlemesinin üstündeki çiçeklerle sahip olduğu harika görüntüsüyle ve rahatlığıyla bu sezon oldukça çok tercih edilen bu ayakkabılar, oldukça sıradışı. Dantel örgülü ayakkabıların modası  asla geçmemektedir ve düğününüz için en uygun tercihlerden biri olabilir.