Kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir?


Kıvırcık saçlar çoğu kadının isteyeceği bir saç türü olabilir. Fakat kıvırcık saçlı kadınlar, genelde bakımının zorluğundan, en çok da düzleştirmek ve şekil vermekten şikayetçidirler. Bazen en güçlü bakım malzemeleri bile kıvırcık saçları düzleştirme çabanızı boşa çıkarabilir ve yapılan işlemler de saçlarınıza zarar verebilir. Aslında doğru ekipman ve tekniklerle saçlarınızı yıpratmadan düzleştirmek oldukça kolaydır. Saçları yıpratmayan doğal yöntemlerle kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir bu yazımızın konusu…

Kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir?

Aşağıda detaylarını paylaştığımız doğal malzemelerle ev yapımı karışımlar, saçlarınızı düzleştirmek için etkili yöntemlerdir ve saçlarınıza herhangi bir yen etkisi yoktur.

Süt ve bal


Öncelikle, 1 bardak süt alarak içine ekleyin ve iyice karıştırın. Daha etkili bir hale getirmek için karışıma muz da ekleyebilirsiniz. Muz, saç için en iyi nemlendiricilerden biridir. Bu karışımı saçınıza uygulayın ve 1 saat kadar bekleyin ki karışım iyice kurusun. Bu sürenin ardından saçınızı şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı


İki yumurta alarak kırın ve içine yeterli miktarda zeytinyağı ekledikten sonra iyice karıştırın. Saçınıza uyguladığınız bu karışım 45 dakika boyunca saçınızda kalsın, ardından şampuanla yıkayın. Bu işlem hemen istediğiniz neticeyi vermeyebilir. Ancak haftada en az 2-3 kez yaparsanız, bir ay sonra harika sonuçlar alabilirsiniz.


Hindistan cevizi sütü


Bir kaba 1 bardak hindistan cevizi sütü dökün ve çok az limon sıktıktan sonra iyice karıştırın. Bu karışımı 1 saat buzdolabında bekletin. Ardından saçlarınıza uygulayın daha sonra da bir havluyla saçlarınızı sarın. Böylelikle saçınız besinleri daha çabuk emebilir. 35-50 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Süt


Bir sprey şişesi alın ve içine süt doldurun. Kuru saçınızın üzerine sütü püskürtün, 20 ila 30 dakika arası bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Elma sirkesi


Bir çorba kaşığı elma sirkesini bir bardak suyla karıştırın ve bu karışımı sprey şişelerinizden birine koyun. Şampuanla saçınızı yıkayın, yıkadıktan sonra elma sirkeli suyu saçınıza püskürtün. Karışımı saçınızda kendiliğinden kurumaya bırakın.

Hint yağı2 çorba kaşığı Hint yağı ile 1 çorba kaşığı soya yağını karıştırın. Yaklaşık 20 saniye boyunca cezvede ısıtın. Birkaç dakika boyunca saça ve saç derisine masaj yaparak yedirin. Ardından saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın ve ıslakken taradıktan sonra kurumaya bırakın.