Göbek yağları nasıl eritilir?


Birçok insanın ortak derdi gitmek bilmeyen göbek yağlarıdır. Göbek, özellikle de kadınların en büyük sorunlarından biridir. Göbek yağlarınızı eritemenin yolu beslenme tarzınızı değiştirmekten ve günlük rutininize egzersizi eklemekten geçmektedir. Bunun yanı sıra bazı gıdalar da göbek yağlarının yakılmasında fayda sağlayabiliyor. Yazımızda göbek yağları nasıl eritilir sorusuna yanıt arayanlara için etkili bir içecek tarifi paylaşıyoruz.

Göbek yağları nasıl eritilir?

Hareketsizlik, düzensiz uyku, fazla yemek ve zararlı yiyecekler yemek neticesinde oluşan göbek yağlarıyla mücadele etmek için egzersizin yanı sıra beslenme düzeninizde de değişiklik yapmanız şarttır. Hazır gıdalar, makarna, hamur işi gibi gıdalardan uzak durmanız gerekirken zeytinyağı, ananas, yoğurt ve greyfurt gibi gıdaları ise daha çok tüketmeye başlamalısınız.

Göbek yağını eriten içecek

Aşağıda paylaştığımız tamamı 300 kalorinin altındaki tarifte bulunan yoğurt, kilo kaybına yardımcı olan yeterli miktarda kalsiyum ve proteine sahiptir. Yaban mersini, göbek yağlarının erimesini sağlayan diğer bir faydalı meyvedir. Ananas ise sindirimi kolaylaştırıp şişmeyi engellerken, lif dolu bir gıda olan lahana da kabızlığı önler ve sindirim sisteminizi temizler.


Bu karışım için gerekli malzemeler 3 çorba kaşığı vanilyalı yağsız yoğurt, 1 çorba kaşığı badem yağı, 1/2 fincan dondurulmuş yaban mersini, 1/2 su bardağı dondurulmuş ananas, 1 bardak lahana ve 3/4 su bardağı su.


Tüm malzemeleri bir kaba alarak blenderla pürüzsüz olana kadar karıştırın. Tam faydasını görebilmek için düzenli olarak tüketin.